News Ukraine

На Вінниччині, за результатами досудового розслідування, повідомлено остаточну підозру Могилів-Подільському міському голові

На Вінниччині, за результатами досудового розслідування, повідомлено остаточну підозру Могилів-Подільському міському голові
197202 ПЕРЕГЛЯДІВ

Досудове розслідування відносно керівників Могилів-Подільської міської ради перебуває на завершальному етапі.

Як раніше повідомлялося, у січні місяці поточного року, прокуратурою Вінницької області та Управління захисту економіки ДЗЕ НП України у Вінницькій області задокументовано факт одержання посадовцями Могилів-Подільської міської ради неправомірної вигоди в сумі 7500 доларів США за передачу у власність земельної ділянки площею 0,3 га під багатоквартирну забудову.

За результатами проведених першочергових слідчих дій, зібрано достатньо доказів, що стали підставою для повідомлення, у лютому поточного року, Могилів-Подільському міському голові підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Крім того, у ході слідства, зібрано відомості про додаткові факти вчинення останнім кримінальних правопорушень.

Зокрема, установлено, що, внаслідок самоправних дій Могилів-Подільського міського голови, у 2017 році, змінено штатний розпис міської ради, що призвело до припинення бюджетного фінансування одного із відділів та, як наслідок, до не виплати заробітної плати поновленим за рішенням суду працівникам на суму понад 550 тис. гривень.

Таким чином, сьогодні, 18 липня,  Могилів-Подільському міському голові повідомлено про кінцеву підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 356, ч. 3 ст. 368 КК України. Наразі стороною  обвинувачення зібрані всі докази для надання можливості ознайомлення з ними стороною захисту, в порядку, визначеному ст. 290 КПК України та скерування обвинувального акту до суду.

 

Довідково: ч. 3 ст. 368 КК України, - тобто в одержанні службовою особою неправомірної вигоди, а так само в проханні надати таку вигоду для третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданого службового становища вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище за попередньою змовою групою осіб.

Ст. 356 КК України – самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, -карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

 

Прес-служба прокуратури Вінницької області

Мої відео