News Ukraine

Плануєте поїхати з дитиною за кордон? Миколаївська юстиція розповідає в яких випадках дозвіл другого з батьків для перетину кордону непотрібен

Плануєте поїхати з дитиною за кордон? Миколаївська юстиція розповідає в яких випадках дозвіл другого з батьків для перетину кордону непотрібен
169111 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Колишній сказав, що дасть дозвіл на виїзд дитини за кордон на відпочинок тільки, якщо я заберу заяву на аліменти» - ще минулого року такі заяви можна було почути доволі часто, але завдяки Закону #ЧужихДітейНеБуває час таких маніпуляцій з боку недобросовісних батьків сплинув. Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

«Стосунки між колишнім подружжям можуть бути різними, але робити з дитини розмінну монету в конфлікті дорослих, тим самим порушуючи її права неприпустимо. Зважаючи, що час відпусток у розпалі, варто нагадати, в яких випадках дозвіл другого з батьків для перетину кордону не потрібен», зауважив керівник регіонального управління юстиції.

Зокрема, в тому випадку, якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Для цього потрібно:

Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.

На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:

·        понад 4 місяці або

·        понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

В тому ж випадку, якщо боргу з аліментів немає, виїхати за кордон з дитиною без дозволу іншого з батьків можна строком до 1 місяця.

Для цього потрібно:

Повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;

Пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Важливо! Ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою.

Нагадаємо, що Закон #ЧужихДітейНеБуває вступив в силу минулого року, окрім правил виїзду за кордон з дитиною містить дієві механізми впливу на боржників з аліментів. Серед них – обмеження боржника у праві виїзду за кордон, керування авто, користування зброєю та полювання тощо.

Теги: Миколаївська юстиція, #ЧужихДітейНеБуває
Мої відео