News Ukraine

Юрист системи БПД допоміг відновити право клієнтки на користування житлом

Юрист системи БПД допоміг відновити право клієнтки на користування житлом
96 ПЕРЕГЛЯДІВ

Юрист системи БПД Миколаївщини допоміг клієнтці визнати права на проживання в житловому будинку та усунути перешкоди у користуванні житлом. Про це повідомили в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.

До Первомайського бюро правової допомоги звернулась жінка з досить непростою ситуацією, вона не мала змоги проживати за місцем реєстрації. Як розповіла клієнтка, вона зареєстрована в будинку, який був придбаний нею разом з чоловіком і в якому проживали всією дружньою сім`єю. Відповідно до договору дарування право власності на будинок було оформлено на рідну доньку, але заявниця залишилась мешкати у вказаному будинку, брала участь у виплатах, пов`язаних з оплатою комунальних послуг та утриманні будинку. З 2004 року по 2014 рік клієнтка перебувала на заробітках в м. Севастополі та матеріально допомагала своїй донці. З часом відносини з донькою погіршились і остання спричинила тілесні ушкодження своїй матері, і далі почала чинити перешкоди в проживанні в будинку. Змінила замки у вхідних дверях, у зв`язку з чим клієнтка втратила можливість заходити до будинку. Через це клієнтці довелося винаймати квартиру, оскільки донька перешкоджала їй у користуванні будинком, не дивлячись на звернення до правоохоронних органів.

Вивчивши ситуацію начальник бюро Віталій Порхун для початку вжив заходів для врегулювання спірного питання поза судом, однак даний крок позитивного результату не дав. Відтак юрист підготував та подав позовну заяву до суду про визнання права на проживання в житловому будинку та усунення перешкод у користуванні житлом.

Оцінивши наявні у справі докази суд прийшов до висновку, що вимоги вказані в позивній заяві є законними та обґрунтованими, та прийняв рішення задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Мої відео