News Ukraine

Залізничні мости Дніпра увійшли в ТОП-5 найдовших мостів України!

Залізничні мости Дніпра увійшли в ТОП-5 найдовших мостів України!
8231 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дніпро давно вже пишається своїми залізничними мостами. В цьому місті прекрасно поєднуються між собою різноманітні архітектурні здобутки минулих та нинішніх часів. Мерефо-Херсонський та Амурський мости стали предметом гордості для Дніпра.

Нещодавно працівники “Укрзалізниці” вирішили порахувати, які мости в Україні є найдовшими. Цікавим фактом стало те, що всі мости, які увійшли в ТОП-5 , проходять через Дніпро. Перше місце посів міст Кірпи у Києві, його довжина сягає 2523,9 м, через що його і вважають найдовшим мостом в Україні. Друге місце посів Антонівський залізничний міст у Херсоні, його довжина нараховує 1891,5 м. Мерефо-Херсонський міст у Дніпрі, який посів третє місце, лише на 250 м коротше за свого попередника, він має протяжність у 1626 м. Четверте місце посів Петрівський залізничний міст у Києві за останніми показниками він пролягає на території довжиною у 1419 м. Ну і ставить крапку в ТОП-5 Амурський міст у Дніпрі його довжина – 1264,3 м.

Історія цих мостів почалась ще півтора століття тому. За офіційними даними, початок будівництва Амурського мосту був у 1881 році. Проте у XX столітті його декілька разів руйнували, адже він був важливим стратегічним об’єктом. У 1920 та 1941 їх підривали, щоб не дати ворогам перевагу на воєнному фронті. Фактично, після цих двох подій, міст довелось не просто реставрувати, а відбудовувати заново. Міст є розвідним для того, щоб по річці спокійно могли пересуватись судна.

Що ж стосується Мерефо-Херсонського мосту, то початок його розбудови припадає на 1931 рік. В історичних довідках зазначено, що цей міст припав на той час, коли в моді були арки, тож він був одним із найкращих у своєму роді на території Європи. Його занесено до реєстру пам'яток архітектури України.

Мої відео