News Ukraine

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо вдосконалення діяльності органу пробації

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо вдосконалення діяльності органу пробації
169859 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону України № 10465 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності органу пробації».

 

Основні положення законопроекту спрямовані на врегулювання правового та соціального статусу персоналу органів пробації, а також оплати праці і визначення повноважень державної установи «Центр пробації».

 

Представників органів пробації пропонують наділити правом складати адміністративні протоколи за невиконання заходів, передбачених пробаційною програмою, а також появи в органі пробації у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння. Штраф за такі порушення встановили на рівні від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – до 510 грн. Якщо особа вчинила їх повторно, то штраф зростає до 50 НМДГ або їй загрожує адмінарешт на строк до 15 діб.

 

Документ встановлює, що державна виконавча служба отримає «повноваження виконання покарання у виді штрафу».

 

«У разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням уповноваженого органу з питань пробації, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом», – йдеться у законпроєкті.

 

Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як вісім годин на день. Пропонується, аби громадські роботи не призначалися особам, визнаним особами з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам і пенсіонерам.

 

Передбачено, що досудова доповідь складається представником уповноваженого органу з питань пробації за місцем проживання чи перебування обвинуваченого в строк, визначений в ухвалі суду, і подається не пізніше, ніж до початку судових дебатів.

 

У будь-якому разі встановлений для складання досудової доповіді строк не може бути меншим, ніж двадцять робочих днів.

 

Окрім того, розширюється перелік осіб, щодо яких досудова доповідь не складається.

 

До нього додаються:

 

особи, які вже відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі, або раніше два та більше разів відбувала покарання у виді позбавлення волі, незалежно від погашення або зняття судимості;

 

особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, а також засуджені до покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, виправних або громадських робіт, якщо вони вчинили новий злочин до повного відбуття покарання, протягом невідбутої частини покарання чи іспитового строку;

 

якщо до закінчення строку, встановленого для підготовки досудової доповіді, суд визнає доцільним та можливим розгляд справи в порядку, передбаченому частиною третьою статті 349 цього Кодексу.

Теги: пробація, закон про пробацію,громадські роботи,досудова доповідь
Мої відео