News Ukraine

На Миколаївщині підбили підсупки проєкту з відновного правосуддя

На Миколаївщині підбили підсупки проєкту з відновного правосуддя
33 ПЕРЕГЛЯДІВ

На Миколаївщині підбили підсумки проєкту «Сприяння демографічним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», що реалізується ВБО «Ініціатива заради життя» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Серед партнерів проєкту система безоплатної правової допомоги Миколаївської області, на базі якої вже понад рік впроваджується пілотний проєкт з відновного правосуддя неповнолітніх.
Як відзначили організатори, серед завдань проєкту було формування у адвокатів та психологів компетентностей для проведення процедури медіації між потерпілими та правопорушниками, в тому числі неповнолітніми правопорушниками. Відтак протягом впровадження проєкту було проведено навчання за програмою «Базовий курс медіації та медіація у кримінальних справах», в якому взяли участь 19 психологів та адвокатів. Враховуючи ситуацію, що склалася із пандемією COVID-19, для учасників було проведено додаткове навчання щодо особливостей проведення медіації онлайн.
В свою чергу, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Наталія Гнатуша поділилася досвідом впровадження пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину», який минуло річ запровадили у шістьох регіонах. Враховуючи позитивні результати пілотування, 28 квітня 2020 року проєкт було поширено на всю країну.
«З початку пілотування в нашому регіоні вже маємо 10 успішних кейсів, в яких неповнолітніх було звільнено від кримінальної відповідальності. Може здатися, що це невелика кількість. Але навіть одне врятоване життя неповнолітнього, який, оступившись, втрапив на «слизьку стежку», дійсно вартує усіх зусиль, які докладаються учасниками пілотного проєкту. Дитині справді надано другий шанс, можливість обрати правильний напрямок у житті, яке лише починається», - відзначила Н. Гнатуша.
Крім цього, в рамках заходу було презентовано відео «Крила примирення», в ньому, серед іншого, представлені враження учасників проєкту з відновного правосуддя для неповнолітніх, який реалізується на базі системи БПД.

Мої відео