News Ukraine

Відкриття модельного офісу пробації у місті Мелітополь Запорізької області

Відкриття модельного офісу пробації у місті Мелітополь Запорізької області
1984 ПЕРЕГЛЯДІВ

17 вересня 2020 року о 10:00 год. у м. Мелітополь (за адресою: вул. Олександра Невського, 35, м. Мелітополь, Запорізька область) відбудеться офіційне відкриття унікального для України модельного офісу пробації, створеного за сприяння ПРООН.

Пробація – це альтернатива тюремному ув’язненню, що базується на європейських стандартах роботи з правопорушниками і передбачає відбування засудженими покарання в громаді без ізоляції від суспільства. Працівники пробації не лише контролюють виконання клієнтами пробації покарань у громаді, а й спільно з державними і недержавними інституціями надають необхідну підтримку та допомогу таким особам для зміни способу життя та вирішення життєвих проблем, що призвели до вчинення правопорушення.
Метою пробації є підвищення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених і запобігання вчиненню ними нових злочинів.
Пробація України – найбільша пробація в Європі. Щороку через пробацію проходить понад 100 тисяч осіб засуджених до покарання без позбавлення волі.

Мелітопольський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області є найбільшимим підрозділом пробації в Запорізькій області за чисельністю працівників (у відділі працює 17 співробітників) та лідером за кількістю правопорушників, які перебувають на обліку. Так, за 8 місяців 2020 року на обліку цього органу пробації перебувало 706 засуджених та осіб, на яких накладено адміністративні стягнення. Наразі на обліку цього відділу перебуває 432 клієнти пробації, з яких 34 особи жіночої статі та 1 неповнолітня особа.

17 вересня 2020 року колектив Мелітопольського міськрайонного відділу пробації розпочне свою роботу в оновленому офісі, відремонтованому та облаштованому Благодійною організацією «Благодійний фонд «Все можливо» у рамках реалізації проєкту «Посилення громадської безпеки в громаді м. Мелітополь шляхом організації комфортного середовища для отримання послуг представниками груп ризику на базі Мелітопольського МРВ Центру пробації в Запорізькій області» за фінансової підтримки Проєкту Програми розвитку Організацій Об’єднаних Націй із відновлення та розбудови миру в Україні (ПРООН) та Мелітопольської міської ради.

Під час створення модельного офісу пробації у Мелітополі використано сучасний міжнародний досвід з метою фундаментальної зміни підходу роботи із правопорушниками в Україні, а саме:
 При плануванні офісу застосовано підхід розмежування приміщення на дві зони: відкритої – червоної зони (де можуть перебувати засуджені і персонал) та закритої - зеленої зони (виключно для персоналу).
 У приміщенні передбачено окремі кабінети для індивідуальної роботи з дорослою категорією клієнтів пробації чоловічої статі, окремий кабінет для роботи з неповнолітніми правопорушниками та окремий – для роботи із засудженими жінками. Такий підхід враховує всі гендерно-чутливі фактори для якісного надання послуг з урахуванням їх психологічних та фізіологічних особливостей.

 Для підвищення мотивації працівників пробації створено комфортні умови праці: окремі службові кабінети з необхідним матеріально-технічним забезпеченням (сучасне комп’ютерне обладнання з можливістю надання онлайн-послуг для суб’єктів пробації). При цьому створено умови для захисту персональних даних.

 Дизайн офісу пробації відповідає сучасним викликам та завданням, нагадує офіси приватних компаній, має належний інтер'єр та устаткування.

 Офіс має зручну локацію, куди клієнти пробації легко можуть дістатися будь-яким громадським транспортом.

Участь у заході візьмуть представники Державної установи «Центр пробації», ПРООН, БО «БФ «Все можливо», органів місцевого самоврядування та державної влади, органів прокуратури та суду.

Для висвітлення події запрошуються також представники засобів масової інформації.
Акредитація представників ЗМІ проводиться до 18:00 16 вересня за телефонами: 096-012-02-83, 096-404-88-94.
Місце проведення: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Олександра Невського, 35.
Початок заходу: о 10:00 годині.

Теги: Центр пробації