News Ukraine

У минулому 2020 році охоронці Феміди попередили пронесення до органів судової влади України майже 63 тисячі заборонених предметів

443 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українці продовжують нехтувати встановленими правилами і приходити до органів Феміди з предметами, категорично забороненими до пронесення.
Так, у грудні цього року відвідувачі органів та установ судової влади намагалися пронести до них 10 222 заборонених предмети і встановили новий антирекорд, перевищивши показники листопада (8 270).
Як повідомили в управлінні забезпечення безпеки учасників судового процесу центрального органу управління Служби судової охорони, загалом у 2020 році співробітники Служби попередили пронесення до 468 органів та установ судової влади України, які перебувають під захистом судових охоронців, 62 882 заборонених предмети.
Лідери цього антирейтингу лишаються ті самі вже протягом останніх трьох місяців. У грудні найбільше заборонених предметів було попереджено до пронесення в органи й установи судової влади Харківської області – 2 599 од. (13 293 од. з початку року), Дніпропетровської області – 2 472 од. (12 813 од. з початку року), міста Києва й Київської області – 1 294 од. (12 699 од. з початку року), Запорізької – 567 од. (2 035 од. з початку року) та Одеської областей – 564 од. (5 249 од. з початку року). Водночас протягом трьох осінніх місяців спостерігається стійка поступова тенденція зменшення кількості спроб пронесення заборонених предметів до судів міста Києва та Київської області.
Більшість заборонених предметів, з якими відвідувачі намагалися пройти в грудні до судових установ, становлять: ножі – 3 460 од. (23 649 од. з початку року), набої – 2 860 од. (15 597 од. з початку року), балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, – 2 000 од. (12 731 од. з початку року), пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, – 631 од. (4 682 од. з початку року). Також у листопаді судові охоронці не допустили пронесення до органів Феміди 61 од. електрошокових пристроїв (394 од. з початку року), 26 од. пневматичної і газової зброї (200 од. з початку року), 6 од. вогнепальної зброї (183 од. з початку року) та 28 од. травматичної зброї (325 од. з початку року). Були й намагання пронести піротехнічні вироби (фаєри), металеві та дерев’яні палиці й бити, ножиці та викрутки тощо.
Найбільш законослухняними областями України в цьому рейтингу є Івано-Франківська, Херсонська та Хмельницька області. За весь 2020 рік на Прикарпатті було зафіксовано лише 7 спроб пронесення до органів та установ судової влади заборонених предметів, на Херсонщині – 66, а на Хмельниччині – 71.
Служба судової охорони вкотре нагадує всім відвідувачам судових установ, що до приміщень органів та установ системи правосуддя забороняється пропускати осіб із боєприпасами, вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, наркотичними, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, з колюче-ріжучими предметами.
Не варто приносити до приміщень судів та органів системи правосуддя речі підвищеної небезпеки. Завчасно враховуйте це під час відвідування судових установ.

Теги: Служба судової охорони, ССО,судова охорона
Мої відео