News Ukraine

Тренування охоронців Феміди: виття сирен, димові завіси, ляскання щитів

437 ПЕРЕГЛЯДІВ

Цей тиждень майже в усіх територіальних управліннях Служби судової охорони минув з акцентом на удосконаленні професійного вишкілу судових охоронців у виконанні завдань з охорони й забезпечення безпеки органів та установ системи правосуддя країни.
Попри примхи погоди та заметілі, співробітники Служби виїжджали в найвіддаленіші судові установи своїх областей і спільно з представниками інших силових структур та відомств проводили тактико-спеціальні навчання, заняття і тренування, головна мета яких полягала в удосконаленні взаємодії та виробленні єдиного алгоритму дій під час забезпечення охорони громадського порядку та безпеки в установах судової влади.
Так, ранок 29 січня для судових охоронців Хмельниччини розпочався за сигналом “Тривога”. За лічені хвилини співробітники групи швидкого реагування та підрозділу особистої безпеки суддів Територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області вирушили за майже півсотні кілометрів від обласного центру до Красилова, звідки надійшло повідомлення про ускладнення обстановки навколо районного суду.
До тактико-спеціального навчання судових охоронців також приєдналися й місцеві поліцейські. Разом вони діяли в умовах, максимально наближених до реальних: рятували життя та надавали домедичну допомогу не лише судді, а й співробітнику Служби, якого умовно важко поранили, вгамовували натовп агресивно налаштованих молодиків, які прихопили із собою димові шашки.
- Ми набуваємо необхідних знань та навичок, аби в нештатній ситуації діяти максимально професійно та ефективно. Кожна із цих ситуацій взята з життя і кожна з них може статися в реальному житті, - зазначив начальник відділу фізичного захисту Територіального управління Служби у Хмельницькій області майор Служби судової охорони Андрій Вишинський.
А співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Тернопільській області вирушили за 60 кілометрів від обласного центру до міста Бережани, де разом з працівниками місцевого відділу Нацполіції та фахівцями вибухотехнічної служби провели тактико-спеціальне навчання в тамтешньому районному суді.
Під час практичної фази навчання його учасники тренувалися спільно реагувати на виникнення нештатних ситуацій: загострення обстановки в залі судових засідань під час розгляду резонансних судових справ, виявлення на пункті пропуску до судової установи вибухонебезпечних предметів та речовин, масових акцій протесту та порушень громадського порядку біля приміщення суду.
Підбиваючи підсумки спільного навчання, заступник начальника Територіального управління Служби у Тернопільській області полковник Служби судової охорони Ігор Кучер подякував його учасникам за високій рівень фаховості й зазначив, що такі тренування підвищують результативність службової діяльності та забезпечують своєчасність реагування на ускладнення обстановки навколо органів судової влади.
Протягом двох днів поспіль тривали тактико-спеціальні тренування судових охоронців й на Дніпропетровщині. Співробітники підрозділів охорони, особистої безпеки суддів та взводу швидкого реагування Територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області свій професійний рівень удосконалювали на території та об’єктах Нікопольського міськрайонного суду і Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська.
Особливу увагу під час тренування приділили припиненню групового порушення громадського порядку у приміщеннях судів, а також забезпеченню безпеки судді в разі виникнення загрози його життю та здоров’ю.
Подібне тренування пройшло сьогодні, 29 січня, на базі Господарського суду Сумської області та на прилеглій до нього території. Тут співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області також відпрацьовували тактичні дії під час забезпечення безпеки судді, стримування натовпу агресивно налаштованих осіб у їх спробах прорватися через лінію охорони на вході до судової установи, у разі виникнення безладів та порушень громадського порядку безпосередньо під час судового засідання, деблокування приміщення судової установи.
Коментуючи перебіг тренування, начальник Територіального управління Служби судової охорони у Сумській області полковник Служби судової охорони Володимир Бабич зазначив, що під час таких занять відпрацьовується низка нештатних ситуацій, які можуть виникнути на об’єкті охорони, опрацьовуються механізми взаємодії з представниками інших правоохоронних органів, а також алгоритм дій кожного співробітника Служби.
Гамірно сьогодні було й у приміщеннях та на прилеглій території Центрального районного суду Миколаєва, де проходили спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів Служби судової охорони, Національної гвардії України та Нацполіції. Загалом до навчання було залучено понад 100 судових охоронців, військовослужбовців та правоохоронців.
- За результатами проведених спільних навчань визнано злагодженість спільних дій всіх підрозділів, які брали в ньому участь. Проаналізовано дії кожного співробітника по підрозділах. Надалі сценарії таких навчань і тренувань по змозі будуть розширюватися, – зазначив заступник начальника Територіального управління Служби у Миколаївській області полковник Служби судової охорони Андрій Левицький.
А у Стрийському міськрайонному та Яворівському районному судах співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Львівській області відпрацьовували завдання, пов’язані із загостренням обстановки у залах судових засідань та порушень у них громадського порядку.
Судові охоронці Львівщини отримали практичний досвід виконання оперативно-службових завдань, відпрацювали алгоритм дій з підтримання тісної взаємодії з територіальними підрозділами Нацполіції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Сьогодні ж й на Чернігівщині пройшло спільне тактико-спеціальне навчання судових охоронців, працівників СБУ, Нацполіції та ДСНС. В ході навчання, що відбулося на базі Ріпкинського районного суду, його учасники удосконалили навички попередження та протидії можливим загрозам громадського порядку в суді.
Зокрема, охоронці Феміди Чернігівщини стримували групу агресивно налаштованих осіб, припиняли прояви неповаги до суду та провели затримання порушників громадського порядку з подальшою передачею їх працівникам поліції, відпрацьовували дії у разі раптового нападу з використанням холодної та вогнепальної зброї. Спільно з фахівцями ДСНС удосконалили алгоритм дій у разі виникнення пожежі в суді та навички використання протипожежної засобів.
- Перед нами стоїть завдання підготувати наш особовий склад до розв’язання будь-яких ситуацій, що можуть виникнути під час судових розглядів, аби захистити тих, для чийого захисту Службу судової охорони й було створено. Сьогоднішні навчання наочно показали наскільки важливою є скоординованість дій усіх служб, які відповідають за безпеку громадян, - наголосив полковник Служби судової охорони Олександр Рибак.

Теги: Служба судової охорони, ССО,судова охорона
Мої відео