News Ukraine

Миколаївська обласна служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю ФОП, які не мають найманих працівників

Миколаївська обласна служба зайнятості надає допомогу по частковому безробіттю ФОП, які не мають найманих працівників
322 ПЕРЕГЛЯДІВ

Фізичні особи–підприємці, які не мають найманих працівників, тепер також отримають допомогу по частковому безробіттю. Як оформити таку допомогу визначено в Постанові КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Більш детально тут https://is.gd/00vmhE

Якщо через карантинні заходи ФОП не працювали або ж скоротили свою діяльність, вони можуть звернутися до центру зайнятості або філії за місцем сплати ЄСВ з пакетом таких документів:

-         Заява у довільній формі.

-         Копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності.

-         Відомості про себе у встановленій формі (згідно з Додатком 2 Порядку).

-         Довідка про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, крім ФОП, які є застрахованими особами та звільнені від сплати ЄСВ згідно з чинним законодавством.

Нагадаємо, що за допомогою по частковому безробіттю можна звернутися протягом 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

Сума допомоги для ФОП встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄСВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

Для тих, хто законодавчо звільнений від сплати ЄСВ, – у розмірі 2/3від мінімальної заробітної плати.

Допомога надається на період зупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

З допомоги по частковому безробіттю не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Станом на 10 червня 2020 року до Миколаївської обласної служби зайнятості вже надійшло близько 400 пакетів документів від ФОП, які не мають найманих працівників, для отримання допомоги по частковому безробіттю.

Теги: ОЦЗ,Миколаїв,служба_зайнятості,ДЧБ,безробітні,ФОП
Мої відео