News Ukraine

« Запорізький титано-магнієвому комбінат» буде приватизовано

« Запорізький титано-магнієвому комбінат» буде приватизовано
488 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Нещодавно з’явилася інформація про те, що «Запорізький титано-магнієвим комбінат» буде приватизовано.

«Запорізький титано-магнієвий комбінат» – є єдиним в Європі у своєму роді виробником губчастого титану. Інформація про те, що комбінат виставлено на приватизацію, набув чинності 25 листопада. Проте ще 23 листопада з’явилася інформація, що Фонд держмайна зареєстровав оновлений статут підприємства, згідно за яким стало відомо, що фірму Tolexis Trading Limited позбавили пріоритетного права на придбання акцій комбінату.

Фірма Tolexis Trading Limited стала співзасновницею даного комбінату з Group DF на чолі з Дмитром Фірташем у 2013 році. Також було відомо, що підприємство очолить Володимир Сивак. Даній компанії було передано близько 49 % державних акцій, проте з умовою проведення модернізації виробництва на «Запорізькому титано-магнієвому комбінаті». На розвиток комбінату було виділено 110 мільйонів доларів інвестицій.

Так у 2014-2015 роках було проведено модернізацію згідно з якої було витрачено 880 мільйонів гривень. Проте уже в 2016 році стало відомо, що НАБУ та СБУ затримало керівника підприємства Володимира Сивака, якого пов’язавала з справою про розтрату інвестиційних коштів. Власне з інформації правоохоронних органів стало відомо, що Сивак сприяв тому, що 492 мільйони гривень було використано не за цільовим призначенням плану підприємства, а також були спрямовані різним підприємствам, що пов’язуються із Дмитром Фірташем.

Наразі триває судове розслідування, що розглядає питання, щодо повернення державі 49% акцій ЗТМК, що на даний момент належать Tolexis Trading Limited. Наразі державі належить 51 % акцій даного підприємства.

Наразі ЗТМК має борг близько 1,2 мільярда гривень перед « Запоріжжяобленерго» за електроенергію. Тому дана приватизація підприємств дасть змогу призупити процедуру банкротства заводу.

 

Мої відео