News Ukraine

Мелітопольгаз не захотів надавати інформацію про клієнтів ПОН

Мелітопольгаз не захотів надавати інформацію про клієнтів ПОН
477 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мешканців Мелітополя у жовтні 2020 року до 3-х забезпечував газом постачальник « останньої надії»(ПОН). Це сталося через те, що поточний постачальник в зазначений термін не зміг вчасно забезпечити громадян газом. Дані та інформація стосовно цього питання одразу автоматично з’явилися у реєстрі ПОН.

Як відомо, за правилами роботи газового ринку, необхідно рахунки за декілька днів поставки газу споживача має виставити ПОН. А дані про виставлення рахунків, щодо користування блакитним паливом ПОН має отримати власне від місцевого облгазу ПРАТ « Мелітопольгаз ». Про це все говориться у законодавстві України, зокрема в Кодексі ГТС вказано, що інформацію про споживача облгаз має надати протягом 3-х днів з того моменту, коли споживач отримав право на газопостачання до ПОН.

Власне, цього всього не відбулося. Тому від представника постачальника « останньої надії» була надіслала скарга на дії Мелітопольгазу до Регулятора ринка – Національної комісії, що займається державним регулюванням у сферах комунальних послуг та енергетики в Україні.

Також, нагадаємо, що від 1 серпня 2020 року в Україні набув чинності закон про те, що завершилося державне регулювання ринку природного газу для побутових споживачів. Це означає, що тепер кожен постачальник палива буде самостійно встановлювати ціни на споживання газу.

На газовому ринку також працює постачальник «останньої надії», який забезпечує газом споживачів, що раптово втратили ринкового постачальника газу. До 2023 року роль ПОН виконує ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

 

 

 

Мої відео