News Ukraine

Виставка «Колекційні іграшки Оксани Скляренко та Олега Сморчкова» (ведмедики Тедді, солдатики, ляльки)

Виставка  «Колекційні іграшки Оксани Скляренко  та Олега Сморчкова» (ведмедики Тедді, солдатики, ляльки)
318344 ПЕРЕГЛЯДІВ

29 жовтня – 10 листопада 2021 року

Відкриття – 29 жовтня о 13:00

 

Місце проведення: ІІІ поверх Центру Української Культури та Мистецтва,

м. Київ, вул. Хорива, 19-В, тел. (044) 425-12-64,  (044) 425-12-66.

За підтримки Центру Української Культури та Мистецтва.

 

Легендарний проект, в якому поєднався ігровий аспект з новаторським поглядом на мистецтво іграшки різних періодів, вже вдруге з 2019 року презентуватиме понад 500 рідкісних експонатів із родинного зібрання Оксани Скляренко  та Олега Сморчкова (м. Київ). Колекція була започаткована більш ніж 20 років тому. Експозиція поділена на цікаві тематичні підрозділи, присвячені ідеї материнству в ляльках, автентичній українській ляльці, варгейму та солдатикам, а також ведмедикам Тедді.

Оксана Скляренко – кандидат мистецтвознавства, культуролог, письменниця, ілюстраторка та майстриня зі створення народної ляльки й ведмедика Тедді. Активна учасниця всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставок. У 2008 р., наприклад, лялькову творчість майстрині було презентовано у Швейцарії та Німеччині. Роботи Оксани Скляренко і, зокрема, її авторські ведмедики Тедді були неодноразово відзначені найвищими нагородами численних міжнародних конкурсів авторської іграшки.

Олег Сморчков – майстер мініатюрного живопису, переможець Міжнародного конкурсу «Ді-шоу, 2007», учасник багатьох міжнародних виставок (Німеччина, Швейцарія та ін.).

Експонуватиметься й колекція ілюстрацій, створених сином подружжя – Олегом. Перша виставка серії його малюнків «Лапа лисеняти» відбулася в одній із київських мистецьких галерей в 2011 р. під час презентації дитячої книги Оксани Скляренко з пластиліновими ілюстраціями «Зайчик Сірячок». Тоді Олегу було півтора роки. Оксана Скляренко зазначає: «Ми почали малювати, коли Олегу було 5 місяців!».

У межах виставки «Колекційні іграшки Оксани Скляренко та Олега Сморчкова» буде втілено в життя й персональний виставковий проект «Дитячі ілюстрації Оксани Скляренко». До нього увійде серія авторських ілюстрацій та дитяча художня й розвиваюча література Оксани Скляренко. Перша персональна виставка ілюстрацій Оксани Скляренко «Ведмедикова хатинка» відбулася у 2010 р.

Цього ж разу відвідувачі зможуть побачити казкові історії на папері, дитячої письменниці та ілюстраторки серії популярних дитячих книг «Зайчик Сірячок» (2010 р.), «Стриб та Скок» (2010 р.), «КИРПАТА Арифметика» (2010 р.), що побачили світ у видавництві «Марія». Чільне місце в експозиції займуть ілюстрації унікального видавничого проекту з розмальовками для дітей «Моя улюблена лялька» (2018 р., видавництво «Богдан»), підґрунтям якого стала етнографічна колекція ляльок Оксани Скляренко.

 

Ласкаво просимо! Вхід вільний!

 

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний.

 

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

 

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

Мої відео