News Ukraine

Мулан: чому можливість створити на екрані образ сильної азіатки була упущена?

Мулан: чому можливість створити на екрані образ сильної азіатки була упущена?
478 ПЕРЕГЛЯДІВ

У дитини, яка виросла в Китаї і до восьми років мало цікавився Діснеєм, ідея принцеси, яка виходить заміж за принца і живе довго і щасливо, була чимось абсолютно чужим. Усі були більш зацікавлені в духах лисиць і змій в китайському фольклорі, які перетворювалися в красивих жінок і чарівниць, а також з героїнями в телешоу про бойові мистецтв.

Тому не дивно, що фільм Діснея 1998 року «Мулан» був більш цікавим, ніж «Спляча красуня». Мулан була не тільки китаянкою, у неї була місія більше, ніж шлюб - врятувати свого батька і країну. Для Діснея вона була першою «не принцесою», яка не вийшла заміж за принца. Це була історія смертних: не було ніяких заклинань або надприродних сил, які допомогли б їй боротися в битвах, і вона не парила з дахів. 

Акцент на рішучості і силі в мультфільмі «Мулан» від Діснея надихав таких дівчат працювати старанніше і бути сміливішими. Її історія суперечила китайським ідеалам, які протягом більшої частини історії вважали крихкість і слабкість сутністю краси. Двадцять років по тому, на тлі відродження традиційних уявлень про красу і жіночності в Східній Азії, «Мулан» наживо стала для Діснея шансом заново винайти свою «принцесу» і втілити в життя могутнього азіатського воїна.

Але всі надії на більш прогресивну героїню бойовика були розбиті після того, як Лю Іфей не змогла передати фізичну і емоційну реальність того, що вона єдина жінка-солдат, яка бореться на чоловічий війні і вимушена працювати в 10 разів старанніше. Актуально сьогодні.

Досить неприємно, коли азіатська індустрія розваг поширює такі нереалістичні зображення жіночих тіл. Коли Дісней потурає цьому і проектує його на глобальну аудиторію, він дає зрозуміти, що виглядати як героїня Діснея завжди буде більш досяжною, ніж стати такою. Мулан була для Діснея шансом показати азіатським дівчатам, що вони можуть бути красивими і сильними одночасно, що в реальному житті не існує ярликів або дублерів, але вони теж можуть піти в армію або займатися спортом і пишатися собою. А поки вам краще переглянути анімаційну версію Disney, яка надихне вас на великі мрії.

Мої відео