News Ukraine

Як сучасний літературний гумористичний блог прищеплюює любов до читання?

Як сучасний літературний гумористичний блог прищеплюює любов до читання?
460 ПЕРЕГЛЯДІВ

Євген Калінкін - комік, який в 2020 році пішов з команди відеоблогу Smetana TV (російський аналог BuzzFeed Video, аудиторія - 1,6 мільйони), заради власного шоу «Що б мені зробити? Тільки б не почитати», де разом з співведучою обговорює і переосмислює «нудні» твори класичної літератури. На сьогоднішній день - аудиторія - близько 160 тисяч, але з кожним днем можна власне побачити як ця цифра стає більшою.

Євгену і його співведучій Даші Касьян вдалося створити ідеальний баланс між гумористичним і пізнавальним. Іншими словами, це магія поза Хогвартцу! Все шоу, можна то сміятися в голос, то слухати, затамувавши подих про цікаві факти з життя письменника.

У дискусії немає нафталіну, яким просякнуті більшість вузів і шкіл, тому що Касьян підносить освітній контент і робить це зрозумілою і цікавою для молодого покоління мовою. Чудово й те, що крім обговорення центрального твору ведеться розповідь ще про декілька, що багаторазово підвищує шанси зацікавити глядача творчістю обраного письменника. А про притягнення цікавих фактів з життя автора і говорити нічого - будь-який твір так чи інакше є відгуком на будь-які події, що відбуваються в житті автора, тому не розповісти про них в процесі обговорення художнього тексту було б просто блюзнірством.

Цікавий факт: після випусків по країнах СНД в рази збільшилися продажі класиків: Булгакова, Лермонтова, Набокова. Або ж це просто збіг?

Мої відео