News Ukraine

У Козятині обговорили актуальні проблеми забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб

У Козятині обговорили актуальні проблеми забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб
26998 ПЕРЕГЛЯДІВ

Днями у місті Козятин (Вінницька область) відбувся круглий стіл на тему: «Формування у місті Козятині фонду житла для тимчасового проживання шляхом купівлі житла для внутрішньо переміщених осіб».

Захід був проведений за ініціативи внутрішньо переміщених осіб м. Козятин  в партнерстві з ГО “Громадський Холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” при співпраці з місцевою владою в межах гранту, наданого проектом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

У заході прийняли участь міський голова Олександр Пузир, його заступники Віталій Вечера та Євген Малащук, спеціалісти міської ради, відповідальні за реалізацію у місті даного питання.

Запрошені до участі у заході начальник відділу Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО Владислав Закаблук, директор Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір, виконавча директорка ГО «Громадський Холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва поділилися своїм досвідом закупівлі житла для ВПО за допомогою державної субвенції згідно постанов КМУ №769 та №582, обговорили важливість цього питання для громади міста, проблеми та алгоритм їх вирішення.

Для закупівлі таких квартир держава надає  субвенцію у розмірі 70% вартості, але 30% вартості фінансує місцева  влада. Квартири залишаються у комунальній власності громади для тимчасового проживання. Програма була започаткована у 2017 році, як пілотний проект для Донецької та Луганської областей. Восени 2018 року була поширена на територію всієї України. У цьому році заплановано витратити з державного бюджету на реалізацію даної програми 20 млн.грн.

Міська влада вирішила почати формувати фонд вказаного житла.

Мої відео