News Ukraine

В Україні підвищено соціальні виплати самотнім пенсіонерам і дітям під опікою

В Україні підвищено соціальні виплати самотнім пенсіонерам і дітям під опікою
193063 ПЕРЕГЛЯДІВ

Законопроєкт передбачає зростання соціальних гарантій для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, зокрема дітей з інвалідністю. Він уніфікує принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим родинам, а ще передбачає доплати самотнім пенсіонерам. Закон ухвалила Верховна Рада під час засідання 2 червня.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» (№2494) був ухвалений у повторному другому читанні. Коли документ набере чинності, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, буде надаватися у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму (було 2) для дитини відповідного віку. На дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 прожиткового мінімуму (було 3) для дитини відповідного віку.

На сьогодні прожитковий мінімум для дітей від 6 років становить 1779 грн, від 6 до 18 — 2218 грн. Таким чином, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, виплата складе: до 6 років — 4447,5 грн, від 6 до 18 — 5545 грн. На дітей з інвалідністю: до 6 років — 6226,5 грн, від 6 до 18 — 7763 грн.

Відповідно до прийнятих змін, при народженні першої та кожної наступної дитини призначається допомога в розмірі 41280 грн. Одноразово допомога виплачується в розмірі 10320 грн, а решта — протягом 36 місяців рівними частинами.

Крім того, згідно з законом, держава запроваджує соціальну допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80 років та потребують постійного стороннього догляду, що підтверджено висновком лікарсько-консультативної комісії. Розмір допомоги становитиме 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні це 655,2 грн.

Мої відео