News Ukraine

Кримінальну відповідальність за нетверезе керування скасовано

Кримінальну відповідальність за нетверезе керування скасовано
1738 ПЕРЕГЛЯДІВ

З інформації, розміщеної на сайті Верховної Ради, стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон, який скасовує кримінальну відповідальність за керування транспортом у нетверезому стані.
Напередодні повідомлялося що з 1 липня вступлять у силу нові чинності, які передбачають суворіші штрафи для водіїв за керування автомобіля у стані алкогольного, наркотичного та інших видів сп’яніння, та настання кримінальної відповідальності за це правопорушення.
Під таку ж кримінальну відповідальність мали підпадати передача керування авто особі, яка перебуває у стані сп’яніння чи під впливом наркотичних речовин, та відмова водія від проходження медичного обслідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Закон мав набути дійсності з 1 січня 2020 року, але його відклали до 1 липня 2020 року. У червні цього року депутати прийняли новий законопроект № 3314, який 2 липня був підписаний президентом.
Новий закон майже скасовує дію попереднього законопроекту, та повертає нетверезе керування до категорії адміністративних правопорушень.