News Ukraine

Аліменти без розлучення

Аліменти без розлучення
176645 ПЕРЕГЛЯДІВ

Не всі батьки хочуть нести відповідальність за матеріальне становище дитини. Багато маленьких українців залишаються без належної підтримки навіть, якщо батьки перебувають у офіційному шлюбі: вони не отримують іграшок, розвиваючих ігор, книжок, відпочинку. А все це є складовою щасливого дитинства, з якого виростають щасливі люди.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України в обов'язок батьків входить утримання своїх дітей, які не досягли повнолітнього віку, при цьому і батько, і мати мають рівні права і обов'язки по відношенню до своєї дитини. Батьківські права зберігаються за ними як в період спільного життя, так і після розірвання шлюбу.

Тож заява на виплату аліментів можна подати, як після розлучення, так і в період шлюбу. Якщо чоловік або дружина не бажають утримувати своїх неповнолітніх дітей, то стягнення аліментів відбувається в судовому порядку, при цьому абсолютно не важливо, перебувають батьки в шлюбі чи ні. Відповідно до законодавства є можливість вимагати матеріальну допомогу на додаткові витрати, пов'язані, наприклад, з лікуванням дитини або її навчанням.

Слід пам'ятати, що відповідно до ст.ст. 84, 86, 90 Сімейного кодексу України чоловік і дружина зобов'язані утримувати і один одного, а не тільки своїх дітей. У разі незгоди одного з подружжя матеріально підтримувати іншого виплати аліментів відбуваються в судовому порядку.

Право на отримання аліментів мають:
- дружина в період вагітності і протягом 3-х років після народження дитини;
- непрацездатний чоловік / дружина;
- чоловік / дружина, що доглядає за дитиною - інвалідом.

Не дивлячись на те, що такого поняття як цивільний шлюб в законодавстві не існує, отримувати аліменти, якщо подружжя не були в шлюбі, теж можливо.
При відсутності суперечок подружжя може самостійно скласти договір і обумовити в ньому потрібні суми. Але, щоб договір мав юридичну силу, він повинен бути офіційно завірений у нотаріуса.

Подача позовної заяви до суду на отримання аліментів без розлучення відбувається за тим же принципом, як і подача заяви на аліменти після розірвання шлюбу.

При подачі заяви на аліменти потрібно враховувати, що судом може бути нарахована лише певна відсоткова частина від офіційного доходу одного з подружжя, або аліменти у твердій грошовій сумі.

Існують певні чинники, які впливають на розмір аліментних виплат.

Наприклад, стан здоров’я дитини, стан здоров’я одного з подружжя, рівень доходів, наявність інших дітей у того з подружжя , який виконує аліментні зобов’язання.
Тому, якщо офіційний дохід відрізняється від неофіційного, а так само при нерегулярному доході або відсутності офіційного працевлаштування, краще вимагати виплату аліментів у твердій грошовій сумі. Для цього можуть знадобитися документи, що підтверджують, що фактичний заробіток перевищує суму, зазначену в довідці про доходи.

Наприклад, документи, які свідчать про придбання дорогих речей, укладанні прибуткових угод.

Пам'ятайте, якщо один, або обидва батьки ухиляються від виконання передбачених законом зобов’язань по відношенню до дитини, то згодом ці батьки, або батько, не мають права на отримання аліментів або іншої матеріальної допомоги від дітей, передбачених законом.

Мої відео