News Ukraine

Як Верховний Суд коментує ситуацію поділу майна, яке ви набули під час проживання разом без реєстрації шлюбу?

Як Верховний Суд коментує ситуацію поділу майна, яке ви набули під час проживання разом без реєстрації шлюбу?
176652 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вже п’ятий рік поспіль пара судиться за майно, яке вони набули під час сумісного проживання. Проте брак вони не реєстрували. Хоча побут вели разом, разом інвестували у квартиру, тож жінка вважає, що вона має ті самі права, що й чоловік, а от він переконаний геть в іншому. Тож п’ятий рік поспіль вони подають апеляції до Хмельницького суду, і ніяк не отримають кінцевого рішення.

Але нещодавно їхня справа потрапила до Верховного Суду України. Там її розглянули згідно з усіма обставинами й поставили крапку у рішенні. Вони повернули рішення суду від 2018 року і тепер воно буде дійсним без права на оскарження жодною зі сторін. Друга судова палата Касаційного цивільного суду прийшла до висновку, що визначальним є період сплати пайових внесків на об'єкт інвестування, а не дата реєстрації права власності на новостворене майно.

Ще у 2016 році жінка подала до суду на чоловіка, аби постановою суду визнати факт спільного проживання та інвестування у нерухомість. Чоловік же всупереч їй надав копії документів, в яких вказано, що домовленість існувала між ним та органом інвестування, а отже жінка не має жодних прав на цю власність. У ході розгляду справи стало відомо, що чоловік із дружиною дійсно проживали певний час разом, намагались інвестувати в домівку разом, а от оригіналів документів, які приніс чоловік, так і не знайшли.

Після стількох років судових засідань, подружжя таки почуло відповідь на своє питання. Воно складається зі статті закону, згідно з яким ВСУ і прийняв рішення. “Відповідно до статті 74 СК України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними”.

Мої відео