News Ukraine

Лідер секти, який стверджує, що він реінкарнація Ісуса, заарештований в Росії

Лідер секти, який стверджує, що він реінкарнація Ісуса, заарештований в Росії
467 ПЕРЕГЛЯДІВ

Російська влада провела спецоперацію із затримання колишнього співробітника дорожньої поліції, який стверджує, що є реінкарнацією Ісуса і протягом останніх трьох десятиліть керує сектою, що базується в глибинах Сибіру.

Гвинтокрили та збройні офіцери штурмували громади, якими керує Сергій Тороп, відомий своїм послідовникам як Віссаріон. Заарештували його і двох його помічників. Слідчий комітет Росії заявив, що пред'явить йому обвинувачення в організації незаконної релігійної організації, стверджуючи, що культ вимагав гроші у послідовників і піддавав їх емоційному насильству.

59-річного Торопа з довгим сивим волоссям і бородою солдати в масках привели до гвинтокрила. В операції брали участь агенти служби безпеки ФСБ Росії, а також поліції і інших відомств. Вадим Редькін, колишній барабанщик бойз-бенду радянських часів, відомий як права рука Віссаріона, також був заарештований разом з іншим помічником, Володимиром Ведерниковим.

Тороп, що втратив роботу інспектора дорожнього руху в 1989 році, заявив, що пережив «пробудження», коли радянський режим почав падати. У 1991 році він заснував рух, нині відомий як Церква Останнього Заповіту.

Кілька тисяч послідовників живуть у віддалених селах Красноярського краю у Сибірі. У число звернених в секту увійшли як професіонали з усієї Росії, так і паломники з-за кордону.

«Я не Бог. І це помилка - бачити в Ісусі Бога. Але я живе слово Бога-батька. Все, що Бог хоче сказати, він говорить через мене», - сказав Віссаріон в 2002 році.

Російські ЗМІ повідомили, що в первісної ідеології культу Віссаріон стверджував, що Ісус спостерігає за людьми з орбіти, близькою до Землі, а Діва Марія «керує Росією», але пізніше він оголосив себе Ісусом.

Його громада поєднує в собі обряди, почерпнуті з православного християнства, з екологічними указами і рядом інших правил. Всередині комуни заборонено веганство і заборонений грошовий обмін. Послідовники носять строгий одяг і відраховують роки, починаючи з 1961 року, року народження Віссаріона, а Різдво було замінено святом 14 січня, його днем ​​народження.

Невідомо, що буде з учнями тепер, коли їхній лідер заарештований, також невідомо, чому влада вирішила переїхати саме зараз. Офіційна Російська православна церква давно засудила групу, але офіційні особи в основному залишили відданих в спокої. Деякі російські ЗМІ повідомили, що громада виявилася втягнутою в суперечку з інтересами місцевого бізнесу.

Нині віідомо про кілька випадків смертей від запускання хвороб і самогубств серед членів секти. Багато продавали своє майно в містах, щоб оселитися в громаді в Красноярському краї.

«Навіювання йшло на відсікання від зовнішнього світу, на висмикування з сімейних, родинних зв'язків», - розповідала одна з колишніх послідовниць Віссаріона Олена. За її словами, членів секти обмежували в харчуванні і діти недоїдали, заохочувалися любовні трикутники - чоловіки могли мати двох і більше дружин.

«Уже коли ми звідти виїхали, дізналися, що він поселив у себе дівчинку Соню і її маму, дорости до 17 років і одружився на ній. Його дружина Любов якийсь час терпіла, потім не витримала і поїхала до Красноярська», - розповідала співрозмовниця.

У громаді нікого не тримали насильно, виїхати можна було в будь-який момент. Але так як багато хто втратив житло, роботу і соціальні зв'язки, вони не виїжджали, розповідали колишні послідовники Віссаріона.

Мої відео