News Ukraine

На Тернопільщині відкрили підземне озеро

На Тернопільщині відкрили підземне озеро
197092 ПЕРЕГЛЯДІВ

Спелеологи Тернопільської області зробили цінне відкриття – знайшли велике підземне озеро. Воно розташоване у печері неподалеку від села Королівка. Як припускають науковці, нововідкрите озеро може бути визнане найбільшим у Європі.

На території Тернопільської області було відкрите невідоме раніше озеро. Воно представляє інтерес переважно тим, що повністю приховане від людських очей і розташоване у печері. Оптимістична печера, де було знайдене озеро, дуже відома серед спелеологів – цей природний об’єкт є найдовшим у Європі. Однак про наявність у ній великого озера спеціалісти не знали. Про назву, яку нададуть новій знахідці, достеменно невідомо.

За інформацією дослідників, які відкрили підземне озеро, воно може бути визнане найбільшим у Європі. Його площа складає 500 кв.метрів, а глибина сягає 5 -6 метрів. Температура води – 7 градусів. Як розповіли спелеологи, вода в озері кришталево чиста.

Знаходиться озеро достатньо глибоко у печері – щоб до нього дістатися, дослідникам, на чолі яких був Ігор Троцюк, довелося близько 2 годин пересуватися на колінах. Саме з причини віддаленості підземного водного об’єкта він тривалий час був невідомий науковцям.

Відкрите озеро є найбільшим в Оптимістичній печері. Фактично ця водойма входить у велику розгалужену систему озер, серед яких – Мрія, П’ятикутна, Містик, Частка Бога, Фрік та деякі інші.

 

Мої відео