News Ukraine

Геть безсоння! 7 порад для покращення сну

Геть безсоння! 7 порад для покращення сну
447 ПЕРЕГЛЯДІВ

“Хто рано встає, тому Бог дає” – каже українське прислів’я. І правда, чим раніше прокидаєшся, тим більше часу маєш на виконання справ. Проте для когось ранній підйом – це справжня проблема, яку щосили хочеться побороти. Постійні недосипи, годинні нічні думки, телепередачі після 12-ої – це все мучить людей, котрі не знають що таке здоровий сон.
Наш організм потребує сну. Це базова для людини функція, котра у нас з народження. Це означає, що вона постійно повинна працювати для забезпечення здорового стану людини. Сон – це відпочинок. Кожен у світі організм потребує його. Ба більше, навіть неживі предмети (обігрівач, фен) потребують трохи часу в спокої для того, щоб не зламатися та функціонувати нормально.

Фонд національного сну США повідомляє, що оптимальна доза сну для підлітка – від восьми до десяти годин. У дорослих ж цей час трохи менший – від семи до дев’яти. Правда, є винятки. Приблизно 5% людей у світі мають певну генну мутацію, яка не вимагає такої кількості сну, як здорові люди. Важливо зауважити, що пересип наносить таку саму шкоду організму, як і недосип, тож вчені радять не спати більше 10-ти годин.

Про час поговорили, тепер про оптимальні умови для здорового сну:

1) Температура навколо вас повинна бути 18-20 градусів. Це забезпечить баланс всіх органів тіла.
2) Фізичні навантаження потрібно припинити за годину до сну.
3) Перед нічним відпочинком потрібно провітрити кімнату.
4) Вечірні ритуали допоможуть вам розслабитися і повністю зануритися у сон. Це можуть бути прийом ванни, читання книги чи метидація.
5) Уникнути контакт з гаджетами за три години до сну.
6) Зручне ліжко: використовуйте ортопедичні матраси.
7) Пов’язка для сну та вимкнене світло.

Важливо дотримуватися режиму сну для уникнення безсоння. Також потрібно уникати прийомів неправильного харчування на ніч. Це змусить Ваш організм більше працювати, а отже він не зможе заснути.

Любіть свій організм, якщо хочете, щоб він віддячив тим самим. Дотримуйтеся режиму та правил здорового способу життя. З часом Ви відчуєте результат і зрозумієте, що так набагато краще жити. Солодких снів!

Мої відео