News Ukraine

« Козацьке коло» за майже 6 мільйонів гривень

« Козацьке коло» за майже 6 мільйонів гривень
471 ПЕРЕГЛЯДІВ

На славетному півострові Хортиця планують побудувати « Козацьке коло» за 5,9 мільйона гривень.


Національний заповідник « Хортиця» оголосив про тендер, головною метою якого є будівництво « Козацького кола». Вартість усіх пов’язаних з цим проєктом робіт оцінили у 5,9 мільйона гривень. А датою повного завершення будівництва є 28 грудня 2020 року.


Як вказується в документах, що коло є розташоване поблизу історико-культурного комплексу « Запорізька Січ». За джерелами відомо, що поляна, на якій планують звести коло, була традиційним місцем проведення усіх козацьких зборів та обрядів.


Також у документах, які надають інформацію про будівництво даного кола є свідчення про демонтаж дерев’яного хреста, різні земляні роботи, коронування дерев, улаштування тротуарів, викладення плитки, висадка газону. Ще планують улаштування залізобетонних фундаментів, гідроізоляцію, а також встановлення відеоспостереження. Зокрема, ще вказується, що буде встановлено чотири бетонні скульптури, які матимуть назву « Обереги». Кожна з цих скульптур важитиме близько 2,5 тонни. До даного об’єкта планують провести і водопостачання та облаштувати каналізацію.


Даний національний заповідник « Хортиця» підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики України. На даний момент, директором заповідника є Максим Остапенко, якій вже впродовж 5 років входить до складу виконавчого комітету Запорізької міської ради.
Облаштування « Козацького кола» буде одним із найдорожчих проєктів заповідника за останні чотири роки.

Мої відео