News Ukraine

Заступник Секретаря РНБО, генерал Сергій Кривонос: «Ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» - це надійний проти-корабельний щит нашого узбережжя»

Заступник Секретаря РНБО, генерал Сергій Кривонос: «Ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» - це надійний проти-корабельний щит нашого узбережжя»
195366 ПЕРЕГЛЯДІВ

В одеській області, на Державному випробувальному полігоні Збройних Сил України «Алібей» буквально минуло тижня відбувались випробування комплексу крилатих ракет РК-360МЦ «Нептун».

За словами Заступника Секретаря РНБО, генерала Сергія Кривоноса, який брав активну участь у випробуваннях, «Ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» етап випробувань пройшов успішно. Він зазначив, що Україна наблизилась ще на крок до отримання надійного проти-корабельного щита нашого узбережжя та забезпечення безпеки нашої держави в цілому. Також генерал з гордістю заявив, що наша країна крок за кроком бореться за право бути в п’ятірці серед світових держав за виробництвом такого типу зброї. Тут же додав, що виробництво РК-360 МЦ «Нептун» для України це: перше – міжнародний авторитет, друге – спроможність забезпечення власної безпеки, і третє: величезна кількість робочих місць для українців по виготовленню таких ракет. Сергій Григорович дуже шанована особистість і приклад для наслідування. Бойовий генерал неодноразово доводив на полі бою патріотизм і любов до України, а тому з його слів ми впевнені, що оборонна міць нашої держави тільки зростатиме. А комплекс крилатих ракет РК-360МЦ «Нептун»  - це лише перший вагомий крок розвитку потенціалу цієї сфери.

Довідка: РК-360 МЦ «Нептун» - це комплекс крилатих ракет наземного базування з проти-корабельною ракетою, який призначений для ураження бойових кораблів класів: крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, що діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів та берегових радіо-контрастних цілей, в простих і складних метеорологічних умовах у будь-який час доби і року при активній вогневій та радіоактивній протидії противника. До складу комплексу входять: командний пункт РКП-360, пускова установка УСПУ-360 з транспортно-пусковими контейнерами ТПК-360, транспортно-заряджальна машина ТЗМ-360, транспортна машина ТМ-360.  

Великий успіх «Нептуна» і підтвердження слів Сергія Кривоноса є те, що зараз практично на всіх світових сторінках ЗМІ про це активно пишуть, всі враженні нашим неймовірним досягненням. Так, авторитетне американське видання The National Interest на своїх сторінках відзначило, що Україна серйозно просунулася в розробці своєї першої крилатої ракети, яка активно проходить тестові випробування на українських полігонах. "У разі успіху" Нептун "стане ключовою технічної та символічної віхою в програмі розвитку ракет в Україні", - вважає американський журнал.

Крім того, американські журналісти відзначили, що роботи по першій українській проти-корабельній крилатій ракеті "дають чітке уявлення про прогрес" України.

Також свою думку виразили й американські експерти, які похвалили передову розробку українських інженерів, що змогли створити крилату ракету "Нептун", яка вражає морські і наземні цілі з високою точністю. Американські експерти відзначили наявність українського двигуна Р95-300 у ракети, що дозволило значно знизити витрати на її створення. При цьому, незважаючи на наявність проблем з фінансуванням, розробка продовжує активно просуватися.

В свою чергу Російська Федерація знаходиться у великій паніці, адже тепер вони чітко розуміють, що  наші кордони будуть захищені від будь-яких їхніх загарбницьких бажань. Звісно, не обійшлось і без пропаганди в якій РФ запевняє: Ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» створений для знищення кримського моста та нафтопереробних заводів у Ростовській області.

“Нептун” – це суто українська ракета! Що вона дасть Україні:

Всі ці п’ять років ми були фактично беззбройні перед загрозою російського морського вторгнення. Особливо критичною ситуація виявилася в Азовському морі, що яскраво продемонстрували події кінця 2018 року. Для захисту берегової лінії у 2015 році українським військовим командування були створені підрозділи, оснащені армійською артилерією та ракетними залповими комплексами, що в умовах відсутності протикорабельної зброї були хоч якимось захистом від прогнозованого вторгнення. Звісно ж, це був вимушений крок, але на створення протикорабельних ракетних комплексів потрібен був час і ресурси.

Тепер ситуація змінюється на нашу користь. Станом на сьогодні “Нептун” успішно пройшов всі випробування. Дальність ураження “Нептунів” - близько 300 кілометрів – це дозволяє нам навіть без кораблів, з берега, захищати акваторію Чорного і Азовського морів і тримати “під прицілом” російські кораблі хоч і в Севастополі. Враховуючи, що створення боєздатного флоту - справа дуже дорога і тривала, на роки і десятиліття, а ризик агресії Росії проти наших портів та кораблів залишається стабільно високим, рішення командування забезпечити морську оборону України протикорабельними комплексами власного виробництва є абсолютно логічним. Адже потужності та технології для виробництва різноманітних ракет та ракетних комплексів в України є.

Українці раді таким важливим успіхам, тепер наші відважні воїни матимуть важливого і грізного помічника що дозволить зміцнити захист державних кордонів України! 

Теги: Сергій Кривонос,Ракетний комплекс РК-360 МЦ,Нептун,Заступник Секретаря РНБО
Автор: Vse.Media
Мої відео