News Ukraine

Законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки

Законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки
147129 ПЕРЕГЛЯДІВ

28 січня 2021 року Верховна Рада України на третій сесії дев’ятого скликання прийняли закон №4090 «Про Бюро економічної безпеки», за який проголосувало 242 депутати, серед інших 116 нардепів – 30 утримались від головування, 47 були проти проєкту та 39 взагалі не голосували.

Бюро економічної безпеки це організація охорони безпеки економіки країни, що протидіє злочинам фінансового виду та по-іншому називатиметься як «фінансова поліція».

Причиною необхідності створення даного законопроєкту стала недостатньо ефективна робота поліції та суду в фінансових порушеннях з невнесенням строку та несплатою штрафів та податку. Лише половина з офіційно затверджених проваджень мали досудові розслідування та найменша частина з винесенням вироку. Створення такого Бюро відокремить правоохоронні органи від податкових та забезпечити вимогу Меморандуму щодо економічної та фінансової політики та показу України як кредитор та позичальник для отримання фінансової допомоги від Європейського Союзу.

Голова ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що фінансова допомога вливатиме від медичних закупівель та реформ.

Які основні цілі цього законопроєкту?

·       Руйнування податкової поліції;

·       Структуризація та збільшення кількості організацій по боротьбі з економічними злочинами;

·       Контроль функцій кожної організації без права брати на себе повноваження іншого орган.

Які прогнози очікують нас після прийняття закону?

·       Партнерство між сферою бізнесу та контрольних органів;

·       Ефективність в одній структурі з приводу рішень та впливу на ситуацію;

·       Збільшення рейтингів для бізнесу та зміцнення держави.

Проєкт обговорювався майже вісім років та постійно знаходився на холодній стадії розвитку. Наразі законопроєкт прийнятий та відправить в минуле податкову та поліції.

Перша спроба створити Бюро було ще в далекому 2013 році та називався «Служба фінансових розслідувань». Через рік почались розробки концепції та протягом багатьох років були лише обговоренням на засіданнях Верховної Ради.

За якими принципами відбиратимуть кандидатів на штат Бюро?

·       Контролювати Бюро повинен лише громадянин України, якому не менше 35 років;

·       Мати вищу юридичну або економічну освіту ступеня магістра;

·       Досвід роботи повинен бути не менше десяти років та вільне спілкування українською мовою;

Кількість працівників не перевищуватиме за позначку 4 тисячі осіб, зарплатня не знижуватиметься нижче двадцяти прожиткових мінімумів (близько 43700 гривень).

Наразі податкова поліція працюватиме до повноцінного запуску Бюро, а це понад шість місяців від офіційного затвердження законопроєкту, розгляд та прийняття працівників мінімум від 30% від майбутніх 100% майбутніх робітників та посадовців.

Проєкт був привернутий до уваги ще минулого року, проте 23 листопада винесли попри до таблиці та оголосили про друге читання. Альтернативний законопроєкту одержала Верховна Рада шостого березня 2020 року, проте його не ухвалили та заслухали шостого вересня 2020 року.

Також сьогодні голова держави Володимир Зеленський у відеозвернені до Верховної ради та суспільства, у якому говорив та обіцяв те, що Служба безпеки України не буде втручатись у фінансові справи держави та псувати великий та малий бізнес, а також окремо підприємців. Про скорочення депутатів в Раді Президент також повторював.

Мої відео