News Ukraine

Ірина Венедіктова розповіла про протидію корупції та деолігархізацію на форумі «Україна.30»

Ірина Венедіктова розповіла про протидію корупції та деолігархізацію на форумі «Україна.30»
297321 ПЕРЕГЛЯДІВ

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова взяла участь у форумі «Україна.30» на тему «Деолігархізація та подолання корупції в Україні. Вона заявила, що зусилля прокуратури та органів правопорядку націлені на щоденну антикорупційну боротьбу.

Завдяки злагодженим діям прокурорів і правоохоронців щоденно до суду скеровується в середньому 11 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення. Загалом за минулий рік їх кількість зросла на 20% і склала 3000. Цьогоріч до суду вже скеровано 1300 кримінальних проваджень.

Вживаються всі необхідні заходи для реалізації принципу невідворотності покарання: за минулий рік було засуджено 620 корупціонерів, а цьогоріч їх кількість вже збільшилась на чверть, порівняно з аналогічним періодом минулого року, та сягає понад 350.

«Нам необхідно боротись не тільки з наслідками корупції, а в першу чергу,  із її причинами та джерелами - це олігархічна система та неприборкана бюрократія. Ілюстрація готовності відрізати олігархів від політики і вплинути на основні функції життєдіяльності держави складається з двох частин. Перша - Президент Зеленський підготував і вніс до парламентської зали відповідний законопроєкт. Друга - розслідування кримінальних справ, що мають стосунок і до олігархів, і до їх бізнес-інтересів. Ми вже почали давати результати, яких Україна очікувала десятиріччями. Твердо заявляю, що ані в мене, ані в моїх колег з Офісу Генпрокурора не здригнеться рука і не закінчаться чорнила в ручках, якщо перед очима з’явиться обґрунтоване обвинувачення проти тієї чи іншої впливової особи з України. Ми підпишемо такий документ. Мова йде саме про олігархів і нас жодним чином не лякають ці терміни», – запевнила Генпрокурор.

Ірина Венедіктова зазначила, що наразі прокуратура проводить велику інспекцію в ЄРДР постанов про закриття важливих кримінальних справ.

«Нам є над чим працювати і ми готуємось до «марш-кидка». Ми не просто говоримо про боротьбу за «чистоту вулиць». Кожного ранку ми беремо мітли і ці вулиці чистимо. Сподіваюсь, що ми це зробимо разом і нам не доведеться очікувати ще десятиріччя», - резюмувала вона.

 

 

 

Теги: Ірина Венедіктова,Україна.30 ,деолігархізація, корупція,Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, прокурор Ірина Венедіктова,Деолігархізація та подолання корупції в Україні,Офіс Генпрокурора,ЄРДР,Венедіктова ,Венедиктова, Ирина Валентиновна ,Венедіктова Ірина Валентинівна,Ирина Венедиктова,Ирина Валентиновна Венедиктова - генеральный прокурор Украины.,Ирина Венедиктова: досье,Генеральный прокурор,венедиктова новости
Мої відео