News Ukraine

Ветерану - паперові пільги, «своїм» - землю: Бориспіль

Ветерану - паперові пільги, «своїм» - землю: Бориспіль
234 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як відомо, учасники бойових дій на Сході України мають право на отримання земельних ділянок, що регламентовано  Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – ст. 12, 13 та 14, а також Земельним кодексом України – ст.118. Це є частиною пільг, які держава Україна надала своїм захисникам, тим, хто ризикуючи власним життям та здоров’ям захищав її конституційний лад та територіальну цілісність.

Відповідно до ст. 122, земельні ділянки передає у власність учасникам АТО/ООС відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Не буду тут перераховувати всі передбачені процедурою щаблі, якими має пройти український захисник, аби отримати передбачену законом земельну ділянку – це можна знайти на офіційному інтернет-ресурсі Держгеокадастру.

Практично одразу після введення в дію положень Закону виявилося, що одразу запрацювали й «ділки», які побачили в цьому «нові можливості» для незаконного збагачення. Про наявність десятка тіньових схем, за якими «бізнесмени від влади» заробляли на атовцях, писали та говорили майже всі українські ЗМІ. Час від часу на шпальтах вітчизняних ЗМІ з’являються розповіді про оборудки з землею для атовців, і це відбувається  практично в усіх регіонах України. Судячи з усього, не виключення й таке близьке до столиці місто, як Бориспіль.

Учасник АТО Семенченко Петро Миколайович (посвідчення учасника бойових дій УБД № 613903) у січні поточного року звернувся в кабінет № 101 Бориспільської міської ради з метою отримання консультації з приводу виділення йому у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку в м. Бориспіль.

За існуючою процедурою ветеран по кадастровій карті України самостійно знайшов неприватизовану земельну ділянку, перевірив в землевпорядній організації м. Бориспіль відсутність обмежень щодо відведення її в приватну власність, зробив її графічне зображення та разом з відповідною заявою подав на розгляд міської ради згідно з положеннями Земельного кодексу України.

Заява була зареєстрована 18.02.2020 року (реєстраційний № С-1150).

Здавалося б, воїн має лише дочекатися, поки у визначений термін документи пройдуть передбачені законодавством процедури – і отримати бажану землю.

Проте не так сталося, як гадалося.

30.04.2020 року під час розгляду пункту 44 питання № 85 порядку денного сімдесят третьої сесії Бориспільської міської ради, при голосуванні депутатів питання надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки за адресою м. Бориспіль, вул. Павловського 11-А, не набрало необхідної для позитивного рішення кількості голосів. Але при цьому наступним пунктом даного протоколу засвідчується, що ця ж земельна ділянка була виділена іншій особі, яка і заяву подала пізніше, і наявних пільг не має… Але тут, як не дивно, голосів вистачило.

Підозра про те, що ласі шматки землі, виділені «своєму», потім дивним чином реалізуються з метою отримання, як написано в Кримінальному кодексі, «неправомірної вигоди», поки що залишається підозрою. Поки що…

Нагадаю, що учасники бойових дій є однією з  пільгових категорій, яка маєпершочергове право на отримання земельної ділянки. Дивись п.14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Цікаво, що саме тут не ясно «фахівцям» земельного відділу Бориспільської міської ради? Чи достатньо компетентні вони у виконанні своїх обов’язків? Чи не для них писані українські закони?

На перший запит щодо даного випадку, який було зроблено у телефонному режимі представником Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України, було отримано відповідь, що прокоментувати даний випадок може тільки начальник відділу Віталій Олександрович Зайцев, якого наразі немає на робочому місці.

Дата та час дзвінка – 22.06.2020, 16 годин 26 хвилин.

Є чи нема корупційної складової у діях представників виконавчої влади м. Бориспіль, оцінку мають дати правоохоронні органи.

Представники ж громадськості наразі розпочинають власне розслідування за даним фактом, оскільки він має, на нашу думку, всі ознаки протиправних дій. Причому, по відношенню до людини, яка не вагаючись стала на захист кордонів України від агресії північного «сусіда».

Сьогодні, на жаль, наші захисники після повернення з передової також потребують захисту. І лише ми з вами, громадяни України, які залишилися небайдужими до чужого болю і чужих проблем, можемо їх захистити.

Як захищали свого часу барикади на Інститутській.

ДОВІДКА:

Семенченко П.М., учасник бойових дій, підполковник Державної прикордонної служби України. 

Організовував та проводив заняття зі стрільби з стрілкової зброї та озброєння БТР, КУГУАР з особовим складом загону. Особисто ніс службу на КПВВ Станиця Луганська та Золоте, регулярно приймав участь у бойових виїздах з патрулювання безпечної зони вздовж лінії розмежування.

В даний час проходить службу на ОКПП “Київ” .

 

Отже, далі буде.

 

Андрій Галат, заступник керівника

 

Інформаційно-аналітичного центру Національної безпеки України

Мої відео