News Ukraine

Торгівля дітьми – в Миколаєві розповіли як вберегтися від небезпеки

Торгівля дітьми – в Миколаєві розповіли як вберегтися від небезпеки
157 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Рабство», – здавалося б, у 21 сторіччі  діти мають знати про цей термін лише з підручників історії. Однак, торгівля людьми – це реальність, з якою сьогодні стикаються у всьому світі. І як свідчить практика, потрапити до рук сучасних рабовласників може будь-хто, незважаючи на стать, національність чи вік. Розповсюдилося явище рабства і на українських дітей та підлітків, зловмисники використовують їхню недосвідченість та довірливість задля власної вигоди. Так, згідно із дослідженням Міжнародною організацією з питань міграції, 66 % українських підлітків та молодих людей у віці від 13 до 20 років готові погодитися на ту чи інші сумнівну пропозицію, у результаті якої вони можуть стати жертвою торгівлі людьми.

Як запобігти торгівлі дітьми та куди звертатися по допомогу розповіли під час вебінару, трансляція якого відбулась на Фейсбук-сторінці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області. Спікерами виступили начальниця відділу по роботі з сім’єю Департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Зоя Дмитрієва та юристка Миколаївського фонду «Любисток», сімейна радниця Катерина Мутьєва.

Під час ефіру розглянули питання законодавчого врегулювання аспектів протидії торгівлі дітьми, а також надання допомоги постраждалим, зокрема міжнародними та неурядовими організаціями.

Зауважимо, що в Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на вебсторінці Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua. Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за номером 0 800 505 501 або 527, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

 

Якщо Вас зацікавила тема, але Ви пропустили прямий ефір, то запис вебінару доступний на Facebook-сторінці Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області за посиланням https://bit.ly/2ZM1DYE.

Мої відео