News Ukraine

ФРАНЧАЙЗИНГ - ЯК МОЖЛИВІСТЬ РОЗВИТКУ ТА ТИРАЖУВАННЯ БІЗНЕСУ

ФРАНЧАЙЗИНГ - ЯК МОЖЛИВІСТЬ РОЗВИТКУ ТА ТИРАЖУВАННЯ БІЗНЕСУ
10824 ПЕРЕГЛЯДІВ

Якщо Ваш бізнес працює і приносить прибуток - подумайте - можливо, зараз франчайзинг - саме той потрібний інструмент і можливість для розвитку і тиражування бізнесу!

Простіше кажучи, якщо у Вас є успішна бізнес-модель, відпрацьовані процеси, практичний досвід і знання, то у потенційних франчайзі є гроші, які вони готові заплатити Вам за це.

Чимало людей, особливо зараз, за ​​часів рецесії, що вже розпочалася, втративши роботу, шукають для себе можливості займатися бізнесом, але так - щоб з мінімальними ризиками.

Щоб отримати готовий і перевірений рецепт прибуткового бізнесу - люди охоче інвестують у франшизу. А Ви, як франчайзер, отримуєте виконавців Вашої бізнес-моделі - франчайзі - і можливість масштабувати свій бізнес.

1️⃣ Чому франчайзинг вартий уваги?

Франчайзинг - тільки один з варіантів як масштабувати свій успіх і розвивати бізнес. Наприклад, якщо у Вас достатньо власних ресурсів  і часу на операційне управління - Ви можете тиражувати бізнес самостійно, занурюючись в усі деталі і рутинну операційку. Зате весь прибуток дістанеться Вам. А можете задіяти франчайзинг. Ось кілька аргументів на його користь:

Можливість швидкої експансії: використовуючи гроші франчайзі, Ви можете розширювати бізнес  швидше і масштабніше. Тому що саме за допомогою франчайзі реально за короткий час захопити більше локацій і вийти на ринки інших областей, міст або країн.

 Можливість використовувати експертизу «місцевих»: виходити в нові регіони через франчайзі, які там живуть і працюють, тобто через «місцевих» жителів - набагато безпечніше. Тому що тільки «місцеві» жителі знають всі нюанси і підводні камені, які можуть мати критичний вплив на успіх бізнесу в цьому регіоні. Наприклад, щось треба «повирішувати», знати до кого і як звернутися, знати місцевих конкурентом і т.д. Так що, франчайзі з «місцевих» впорається набагато краще і точно швидше.

 Можливість залучати інвестиції в свій бізнес: франчайзинг - це відмінний спосіб розвитку і розширення бізнесу за рахунок капіталу франчайзі. Франчайзі готові «інвестувати» в обмін на те, що Ви поділитеся своїми «ноу-хау», перевіреною бізнес-моделлю, а по суті дасте їм рецепт прибуткового бізнесу - потрібно тільки взяти і приготувати!

2️⃣ Чи буде затребувана Ваша франшиза?

Щоб розвіяти всі сумніви на цю тему, спробуйте дати відповіді на контрольні питання нижче:

2️⃣.1️⃣ Наявність унікальної / інноваційної торгової пропозиції (УТП).

- Що робить Ваш бізнес унікальним і відмінним від конкурентів?

- Ви пропонуєте щось, чого ще немає на Вашому ринку?

- Ви надаєте клієнтам новий досвід, враження, емоції?

У Вашому бізнесі має бути те, що відрізняє і виділяє його - продукти, послуги, нішеві клієнти, власні способи продажу чи способи вирішення проблем клієнтів, ін.

2️⃣.2️⃣ Наявність унікальної франчайзингової пропозиції (УФП).

- Що виділяє Вашу франшизу серед франшиз конкурентів?

- Які вигоди і переваги Вашої франшизи?

- Як Ви будете допомагати франчайзі в період запуску і як Ви готові підтримувати їх згодом?

Купуючи щось, ми всі хочемо переконатися, що воно того варто і ми не дарма витрачаємо гроші. З франшизою точно так само.

Тому, Ви повинні чітко донести потенційним франчайзі інформацію про те, що саме відрізняє Вашу франшизу від інших? Які вигоди вона дає, яку допомогу і підтримку Ви будете надавати? Наприклад, допоможете в наборі і навчанні персоналу, надасте можливість користуватися унікальним програмним забезпеченням, знижками постачальників і виробників, будете проводити регулярні маркетингові активності для залучення і утримання клієнтів, ін.

Ваше завдання показати всі плюси, вигоди, переваги своєї франшизи, щоб франчайзі розумів, куди і чому він інвестує свої гроші.

2️⃣.3️⃣ Масштабованість (тиражування) бізнесу.

- Чи можна відтворити Вашу бізнес-модель без Вашої присутності?

- У Вас вже є досвід масштабування (Ви відкрили кілька бізнес-одиниць)? Або Ви тестували свій бізнес на «масштабованість»?

- Чи є Ваш бізнес системним (чи процеси налагоджені, прописані і працюють як годинник)?

 Вкрай бажано, щоб перед створенням франшизи, у Вас вже було кілька бізнес-одиниць, тобто Ви вже відкрили не одну, а мінімум 2-3 локації (салони, магазини, філії, ресторани, кав'ярні, ін.) Це є вагомим доказом того , що Ваша бізнес-модель готова до успішного тиражування. Тобто, бізнес готовий до відкриття нових одиниць в нових місцях з нуля, без проблем і без Вашої постійної присутності.

2️⃣.4️⃣ Поточна прибутковість бізнесу.

- Чи прибутковий Ваш бізнес сьогодні?

- Який період часу Ваш бізнес є прибутковим (в ідеалі період повинен становити 1-2 роки)?

- Рентабельність Вашого бізнесу перевищує середній галузевої показник?

- Який період повернення інвестицій?

- У вас є регулярні та точні фінансові звіти?

Франчайзер повинен добре розуміти, чому і що робить його бізнес прибутковим. Дуже добре, якщо Ви ведете регулярні та точні фінансові звіти, відстежуєте історію прибутковості, включаючи різні економічні цикли. Рентабельність Вашого бізнесу не нижче, ніж у цілому по галузі, в якій Ви ведете діяльність. Тобто, Ви зможете запросто надати майбутньому франчайзі фінансову модель бізнесу, щоб він чітко розумів, що його чекає - витрати, доходи, прибуток, рентабельність, розрахунковий період повернення інвестицій та інші важливі для інвестора показники.

3️⃣ Які основні характеристики франшизи?

Франшизи можуть відрізнятися за пропонованими продуктами та послугами, але компоненти того, що може називатися франшизою, завжди залишаються незмінними.

Перш ніж приступити до створення своєї франшизи, приділіть деякий час для вивчення і розуміння того, що ж конкретно означає створення моделі франчайзингу та що таке франшиза. Це допоможе Вам уникнути помилок і переконатися в тому, чи точно Ви хочете створювати франшизу і наскільки Ви до цього готові.

5 основних характеристик франшизи:

3️⃣.1️⃣ Система налагоджених бізнес-процесів і, як результат - повністю налагоджений бізнес.

Саме за налагоджений бізнес, де все працює як годинник, франчайзі платить паушальний внесок (первинна плата за франшизу).

Тобто по суті платить за доступ до перевіреної та задокументованої бізнес-системи франчайзера. Хороший франчайзер готує франчайзі «під ключ» - надає допомогу в підготовці до відкриття, проводить навчання, надає постійну підтримку і супроводжує в перші 2-3 місяці роботи. Система налагоджених бізнес-процесів дозволяє франчайзі швидко запустити свій бізнес і зосередитися саме на продажах, а не на налаштуванні операційки.

3️⃣.2️⃣ Капітал бренду та маркетинг.

Розробка стандартів бренду з використанням перевіреної системи франчайзера (включаючи товарні знаки франчайзера) лежить в основі будь-якої франчайзингової моделі. Впізнаваність бренду і маркетинг-план часто впливає на рішення франчайзі - вести з Вами бізнес чи ні. Франчайзер повинен допомагати франчайзі продавати, тому деякі франшизи передбачають окремий збір на просування і рекламу. Якщо ж франшиза не передбачає таких платежів, вона однозначно повинна містити маркетинг-план - по суті інструкцію для франчайзі як і коли проводити маркетингові активності, щоб залучати нових клієнтів і утримувати постійних.

3️⃣.3️⃣ Розподіл доходів.

Як правило, за використання бренду, торгових знаків, а також за отримання оновлень та постійну підтримку і допомогу з боку франчайзера, франчайзі платить регулярний внесок - роялті. Роялті може бути як фіксованим платежем, так і % від продажів. Але роялті присутні не завжди, як і паушальний внесок. Яку плату і внески встановлювати за свою франшизу, яким чином розподіляти доходи, отримані франчайзі, залежить від цілей франчайзера.

3️⃣.4️⃣ Актуалізація і оновлення продуктів і послуг бізнесу.

Все змінюється - ринки, потреби та вподобання клієнтів, конкуренти. Тому важливо адаптувати свій бізнес до змін, що відбуваються.

Один з обов’язків франчайзера – тримати руку на пульсі та вчасно проводити необхідні зміни в ведення бізнесу і тиражувати їх для франчайзі.

Це означає - постійно досліджувати ринок, відслідковувати новинки, інновації, тенденції та прогнози щодо можливої зміни попиту клієнтів.

3️⃣.5️⃣ Орієнтованість на клієнта.

Мережі, в яких франчайзер і франчайзі орієнтовані на потреби та очікування клієнта, однозначно більш успішні. Тому франчайзер повинен створити спільноту партнерів зі своїх франчайзі, в якій кожен буде щиро вболівати над питаннями залучення та утримання клієнтів. А також над тим, щоб клієнти  купували більше і на більш регулярній основі і розповідати про Ваш бізнес своїм друзям. Та, навіть, можливо, ставати Вашими наступними франчайзі.

4️⃣ Хто може Вам допомогти  створити, просувати або тиражувати франшизу?

Потрібно серйозно підійти до розробки франчайзингового пакету - формування моделі франчайзингу, фінансового та маркетинг-планів, опису бізнес-процесів.

 «Абишо», звичайно, можна скачати з інтернету або купити за 300 у.о. А ось, щоб отримати дійсно робочу модель і гідні документи, доведеться попрацювати над цим 2-4 місяці - самим або ж залучити зовнішніх експертів.

Також важливо розробити заходи як для просування та продажу франшизи, так і для пошуку та відбору франчайзі. І, безумовно, визначити, хто буде допомагати Вам запускати нових франчайзі - хтось із Ваших співробітників або ж теж зовнішні фахівці.

Із сильною командою наших досвідчених франчайзингових експертів Ви запустите свою франшизу швидше, а ще - уникнете дорогих помилок, затримок і зіпсутих нервів.

З повагою

Наталія Колодій

Виконавчий директор

Федерації розвитку франчайзингу

Cell /Viber/ WatsApp: +38(067) 6060965

Mail: 9kaizen@gmail.com

Web-візиткаnkolodii.com

Web-сайт: fdf.org.ua

Теги: #Франчайзинг #franchising #спастибизнес #franchise #Development #businesstips #growbetter #customerfirst #marketingtips #купити_франшизу #франшиза #розвиток_бізнесу #кризисменеджер #тороваясеть #консалтинг #коучинг #бизнескоуч #аналитик #категорийный #ритейл #розница #менеджмент #тренинг #тренер #обучение #кейс #retail #ментор #бизнесвкризис
Мої відео