News Ukraine

Безробіття в Україні

Безробіття в Україні
475 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Чому ж в Україні так багато безробітних?

Безробіття – є чи не головною проблемою в Україні, яку влада намагається побороти уже довгий час, проте всі старання чиновників на разі є невдалими. 

Загалом в Україні нараховується близько 1,7 мільйона українців, які не мають місця постійної роботи. До того, до такої та так плачевної ситуації, додається ще й те, що в Україні панує карантин у зв’язку з пандемією у світі. За карантин до органів Державної служби зайнятості звернулося близько 400 тисяч осіб, які втратили роботу і намагаються знайти нове місце праці, і це офіційно, проте ще, на жаль, існує і не офіційна статистика, яка інформує про те, що людей, які втратили роботу, але не стали на біржу праці нараховується до 3 мільйонів. 

Через пандемію, в Україні дуже стрімко шириться та зростає безробіття, це може призвести до збідніння населення та загрожує соціальними потрясіннями. Влада намагається розв'язувати проблеми, стосовно безробіття різними шляхами, зокрема вона сподівається на програму широкого залучення людей, які втратили роботу до об’єктів будівництва, адже там завжди потрібні люди та це б дещо змінило та  знизило критичність ситуації.

Причина такого різкого зростання безробіття, також пояснюється тим, що в першу чергу роботу втратили люди під час карантину, які неформально працювали в різних галузях, також до них додається ще великий відсоток людей-мігрантів, які повернулися до України, втративши роботу за кордоном через коронавірус. Їх в Україні налічується приблизно 160-270 тисяч громадян, які втратили можливість працювати за кордоном.

Також, зменшилась кількість вакансій на ринку праці, майже на половину, що теж свідчить про таку кількість безробітних. 

У світі існують різноманітні методи подолання безробіття, серед яких є дуже ефективні:

- Можливість створення нових бірж та державних органів працевлаштування;

- Залучення та впровадження системи оподаткування, яка б контролювала та стимулювала роботодавців брати на роботу молодь;

- Розвиток технологій, які б покращували умови праці та надавали можливість збільшення кількості робочих місць;

- Надання профільної безкоштовної освіти для людей;

- Надання субсидій людям, які пройшли курси перекваліфікації та надання можливості стажування на підприємствах;

- Постійний моніторинг ринку праці, з метою дослідження та аналізу підвищення якості освітніх послуг;

- Взаємодія державних та приватних служб зайнятості, з метою залучення більшої кількості громадян до праці;

На сьогодні, рівень безробіття в Україні є дуже великий я для того, аби його побороти, або хоча б знизити необхідно спочатку розв'язувати проблеми з економікою в країні, адже економіка напряму пов’язана із безробіття в державі.

Якщо ж України все ж таки знайде ефективну систему працевлаштування, яка б забезпечувала виклику кількість українців робочими місцями, то громадяни б мали роботу, яка надавала гідну заробітну плату, комфортні та найголовніше – безпечні умови праці, рівень економіки в країні теж би піднявся, бо все взаємопов’язано.

Мої відео