Результати та проблемні питання впровадження Програми відновлення для неповнолітніх на Миколаївщині
За більш ніж рік пілотування Програми відновлення для неповнолітніх на Миколаївщині вдалося напрацювати чіткий механізм взаємодії партнерів, втім є і певні проблемні питання у впровадженні відновного правосуддя. Шляхи вирішення цих питань визначили під час засідання робочої групи в Регіональному центрі з надання БВПД у Миколаївській області.
Як відзначила директорка Регіонального центру Наталія Гнатуша, наразі серед проблемних питань залишається низька обізнаність в суспільстві щодо принципів та переваг відновного правосуддя. Відтак серед ключових завдань – максимальне поширення інформації про особливості та переваги цього виду правосуддя.
Протягом зустрічі учасники обговорили зміни до законодавства України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень і як ці зміни впливають на реалізацію проєкту.
Говорили і про роботу психологів з підлітками - учасниками пілотного проєкту та застосування програми ресоціалізації для неповнолітніх. Крім цього, йшлося про залучення органів місцевого самоврядування, територіальних громад до участі в реалізації проєкту, адже серед ключових умов успішної ресоціалізації є організація дозвілля неповнолітніх, а саме спортивних секцій чи творчих студій.
«Головне – по максимуму показати підліткам інше життя, як можна відпочивати, як проявляти себе, ввести в нове коло спілкування. Адже навіть при найбільших зусиллях, якщо дитина повертається в ту саму компанію, всі позитивні результати її ресоціалізації можуть бути марними», - зауважила очільниця системи БПД Миколаївщини.
Відзначимо, що з початку дії пілотного проєкту на Миколаївщині участь в ньому взяли 24 особи, з них 10 підлітків вже успішно пройшли програму, відтак були звільнені від кримінального покарання.