News Ukraine

Чому ж з кожним роком українців стає все менше та менше?

Чому ж з кожним роком українців стає все менше та менше?
449 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Чисельність населення України невпинно скорочується та втрачає себе.

Чому ж так відбувається та що на це впливає?

На цей момент, існує декілька причин чому ж так відбувається, зокрема – це висока смертність останніх десяти років, низький рівень життя в Україні та невпинна еміграція молоді за кордоном.

Розглянемо для початку  поняття народжуваність. На сьогодні, показники народжуваності набагато нижчі, аніж показники смертності в Україні. За останні 5 років народжуваність скоротилась аж на 40%. Така ситуація складається через важкі та нестабільні умови проживання сімей з дітьми в Україні. Сьогодні, люди бояться народжувати в Україні, адже не знають, що їх чекає завтра. На низьку народжуваність впливають багато факторів, серед яких: війна на Донбасі, низький прожитковий мінімум, нестабільна ситуація з економікою в Україні, низька середня заробітна плата, екологія, рівень медичного обслуговування, цей список можна продовжувати та далі. Все це значно гальмує ріст народжуваності, адже населення боїться народжувати у такий складний час.

Ще більшою проблемою, чому ж українців стає все менше є, на жаль, високий рівень смертності, якій не можна так просто зупинити. Населення України складається з великого відсотка людей похилого віку, що позначається на загальній смертності. Проте сюди також входить і передчасна смерть людей середнього віку через різні обставини: хворобу, нещасний випадок, самогубства та інші. Також, така висока смертність українців пов’язана зі здоров’ям, на яке дуже сильно впливає, як спосіб життя, так і економічні фактори.

Висока смертність пов’язана також з алкогольною залежністю, смертністю під час ДТП, а також від хвороб ВІЛ/СНІД, рак та наразі ще й Covid-19.

Ще однією відомою та не мало важливою причиною скорочення населення є боязнь українців народжувати більш як двоє дітей. Вони вважають, що їм не вистачить сил та матеріального забезпечення, аби виховати своїх дітей повноцінно.

Сьогодні, Україна перейняла у Європи тенденцію народжуваності, тобто зараз звичайною практикою в Україні є народити дві-три дитини на сім’ю і все.  За свідченням статистики, в Україні налічується 74% сімей, які виховують одну дитину, 25% - двоє дітей та всього лише 3% виховує трьох та більше дітей. За свідченням експертів, так відбувається через те, що подружні пари просто бояться народжувати більш як двоє дітей через матеріальне становище або ж з власних поглядів на життя.

Також світом шириться досить популярна ідея, яка також дісталася  й до України під назвою «childfree», тобто свідомо бездітні. На такий вибір людей також впливає бажання присвятити себе кар’єрі, самореалізації та інше.

Ще одна причина зменшення населення – це еміграція. Молодь масово виїжджає за кордон в пошуках кращого життя для себе та своєї майбутньої сім’ї. Дивлячись на своїх батьків, які важко працюють аби забезпечити себе та своїх рідних всім необхідним, молоді люди розуміють, що краще поїхати за кордон і знайти там кращу та високооплачувану роботу та мати забезпечене життя. Через власне  і пошук кращого життя за кордоном, чисельність населення і скорочується, адже велика кількість просто залишає Україну.

Тому, аби подолати зниження кількості населення в Україні, необхідно підвищити рівень проживання та забезпечення українців. Також на це посприяє розвиток економіки, соціальних стандартів та життя населення в загальному. Коли громадяни нарешті побачать розвиток країни, то неодмінно відбудеться і розвиток та збагачення населення.

Мої відео