News Ukraine

Психологічна стійкість - запорука щасливого життя та ефективної праці

Психологічна стійкість - запорука щасливого життя та ефективної праці
2735 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сучасний світ надзвичайно мінливий та нестабільний. Маса інформації часто негативно впливає на людину, погіршуючи тим самим психологічний стан, зменшуючи працездатність, а в окремих випадках призводить і до значного погіршення соматичного здоров’я.
Особливо важливо зберігати психологічну рівновагу молодим спеціалістам, які шукають роботу. Нервозність, дратівливість, тривожність, невпевненість у своїх силах не дозволяють в повній мірі продемонструвати потенційному роботодавцю усі свої позитивні вміння здобуті під час навчання.

Стресостійкість та вміння адекватно реагувати на нетипові події - важлива риса успішного працівника на будь-якому підприємстві. Сучасні наукові напрацювання, тренінги, саме усвідомлення проблем психічного характеру дозволяють успішно пристосовуватися до будь-яких психогенних чинників.

З приводу зазначеної проблематики ми вирішили поспілкуватися з лікарем-психіатром вищої категорії, практичним психологом Галицькою Оксаною Ігорівною.

Галицька О.І. детально розказала про причини, симптоми та способи боротьби з психічними та соматофорними розладами. Найважливішим етапом ефективного лікування є усвідомлення проблеми. Людина не знаходячи підтверджень соматичних розладів не може прийняти думку про психічний бік проблеми. Проте цього ні в якому разі не потрібно соромитися, адже це, всього лиш, є захисна реакція організму на стресові ситуації в особистому житті та суспільстві. Подібного роду проблеми значно погіршують якість життя людини, в тому числі провокуючи фізичні розлади.

Лікар розповіла про шляхи попередження подібних проблем, де окрім різноманітних психологічних методик важливе місце відводиться фізичній культурі та урізноманітненню свого повсякденного життя.

Важливе значення Оксана Ігорівна відводить самодисципліні та правильному налаштуванні: «Людина з позитивним мисленням свідомо спрямовує свою увагу на досягнення цілі. Якщо ми будемо позитивно мислити тоді робота стане місцем, де ви реалізуєте себе із задоволенням, будете по-справжньому успішними, зовнішні обставини не будуть порушувати психоемоційний стан, з’явиться віра у власні сили.
Коли у нас стається якась проблема, ми в першу чергу, проектуємо негативні прогнози розвитку подій, заявляється тривога, страх, неспокій. В стані психологічного напруження ми не помічаємо події, які відбуваються навколо нас і які насправді є важливими. Тоді запитайте себе: «ця проблема буде мати значення через місяць, рік, п’ять років?» Напевно ми про неї і не згадаємо.

В певний період часу ваше життя може бути наповнене негативними чи позитивними емоціями, але потрібно пам’ятати, що все рано чи пізно зміниться і в наших силах мінімізувати тривалість та вплив «чорної смуги»! Не хвилюйтеся, що про Вас думають інші! Не поринайте у вирій негативу, що несеться із засобів масової інформації! Пам’ятайте - найкраще завжди попереду!
Мені імпонує вислів американської співачки та музикантки Вівіан Грін: «Сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза, а в тому, щоб вчитися танцювати під дощем».
Живіть тут і зараз! »

Варто пам’ятати, що коли людина сама не може впоратися із проблемами (їй не допомагають тренінги і поради), важливо, вчасно звернутися до кваліфікованого спеціаліста.

Інформація про співбесідницю: Галицька Оксана Ігорівна, лікар-психіатр вищої категорії, практичний психолог, досвід роботи 12 років. Місце роботи: Медичний центр Віасан та Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня.

Теги: психіатрія,пошук роботи ,позитивне мислення
Мої відео