Як покращити роботу мозку за 30 днів
Здоров'я мозку напряму залежить від наших щоденних дій. Достатньо трішки змінити звички – і ви побачите результат. Блогер і підприємець Томас Оппонг ділиться своєю методикою у 8 кроків, яка за місяць зможе суттєво покращити роботу мозку.
1. Напружуйте мозок
Знайдіть якесь цікаве і нове для себе заняття. Вивчення іноземної мови, гра на музичному інструменті, танці – неважливо. Головне, аби ви займалися чимось новим, незвичним для себе. Таким чином будуть відкриватися нові зв'язки у мозку, а чим їх більше – тим краще запам'ятовуватиметься інформація у майбутньому.
2. Виходьте за межу зони комфорту
Коли вам зручно та кофмортно, у мозку виділяються спеціальні речовини, що викликають хороший настрій. Але, якщо у такому стані знаходитися довго – ви не буде розвиватися. Тому виходьте із зони комфорту, прагніть до нових вражень, додавайте різні навички та будьте відкриті до цікавих ідей, аби не дати мозку старіти. Адже без розумової роботи дендрити – відростки нейронів, які проводять нервові імпульси до тіла нейрона, – скорочуються або взагалі зникають.
3. Розвивайте концентрацію
Для цього можете почати медитувати. Дослідження вказують, що такого роду діяльність збільшує кількість сірої речовини у мозку, яка відповідає за увагу та обробку зовнішніх сенсорних сигналів.
4. Кожного дня читайте
Читання вмикає багато мозкових функцій, у тому числі процеси візуального, слухового і фонематичного сприйняття. За словами дослідників, на відміну від перегляду чи прослуховування якоїсь інформації, при читанні у мозку більше часу, аби обдумати та опрацювати дані, а також уявити описані події.
5. Заведіть щоденник
Ведення записів допоможе мозку сприймати, обробляти, зберігати та знаходити інформацію. Окрім цього, ви почнете мислити ясно, навчитеся розставляти пріоритети, зосереджуватися на важливих справах та навіть понизите рівень стресу.
6. Більше рухайтеся
Не всім подобається фізична активність, але вона необхідна для підтримання здоров'я мозку. Рух покращує когнітивні здібності та епізодичну пам'ять. Тому знайдіть спорт собі до душі, навіть легка 30-хвилинна прогулянка 3 рази у тиждень дасть свої плоди у роботі мозку.
7. Висипайтеся вночі та робіть невеличку перерву на сон вдень
Відомо, що сон понижує психологічний та фізичний стрес. Окрім того, поки ви спите, мозок переробляє нову інформацію. Легкий післяобідній сон – це не прояв ліні, а можливість покращити концентрацію, продуктивність та швидкість реакції.
8. Дозволяйте собі деякий час нічого не робити
Посидіти 2 годинки без роботи – прекрасний спосіб переналаштувати мозок. Також це покращує концентрацію і творче мислення. Тому не бійтеся робити собі такі «вільні годинки», адже постійна зайнятість лише понижує продуктивність.