News Ukraine

Нова вакцина Pfizer вже в Україні

Нова вакцина Pfizer вже в Україні
48950 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні, 16 квітня, була доставлена перша партія вакцини Pfizer. 117 тисяч доз прибуло літаком до київського аеропорту "Жуляни". Це перша партія в рамках COVAX, глобальної ініціативи, ціль якої прискорити розробку та виготовлення вакцин від COVID-19 та забезпечити їх доставку у країни з низьким та середнім доходом. COVAX доставляє лише ті вакцини, які схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я. У рамках даної ініціативи Україна може отримати вакцини для 8 мільйонів населення абсолютно безкоштовно.
Сьогоднішню дату можна офіційно вважати днем, коли Україна повністю доєдналася до COVAX, оскільки отримала першу партію вакцин, таке оголошення дав головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу.
Вже завтра, 17 квітня, майже 30 тисяч доз будуть доставлені у регіони, а з 18 квітня можна буде вакцинуватися. Доставка препарату буде відповідати усім вимогам, для того щоб вакцина місяць була придатною, її доставлятимуть в спеціальних контейнерах з сухим льодом. Оскільки Pfizer потрібно вводити двічі, очікуючи два тижні до наступної вакцинації, то препарат планують поділити на дві частини. Зберігати вакцину Pfizer необхідно при температурі 70 градусів нижче нуля.
Першими у чергу на вакцину Pfizer є люди з будинків для похилих людей, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пограничної служби.
Про ввезення нової партії на межі України раніше повідомляв глава Міністерства охорони здоров'я Степанов Максим, також він нагадав, що ймовірні затримки, оскільки подібні випадки з даним виробником вже були. Проте, вже вакцина в Україні, і її ефективність складатиме 91%. Степанов Максим також додав, що Україна на піку третьої хвилі пандемії.

Мої відео