Міноборони подало позов на приватну компанію через постачання недоброякісних сухпаїв на суму 456 млн гривень
Міністерство оборони України стягує з недобросовісного постачальника сухпаїв 456 млн гривень.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Зазначається, що юридичною службою Міністерства оборони України постійно вживаються заходи щодо захисту інтересів держави у судах у випадках неналежного виконання контрагентами умов договорів на постачання товарів для потреб Збройних Сил України, зокрема продуктових наборів для військовослужбовців.
На цей раз йдеться про приватну компанію, з якою було укладено договір за 3 тижні з початку повномасштабного вторгнення рф — 14 березня 2022 року для забезпечення Київського гарнізону.
Однак компанія неодноразово порушила умови договору, в результаті чого у грудні 2022 року Міністерством оборони України подано позов до підприємства про стягнення попередньої оплати і пені на загальну суму 456, 660 млн грн (430 млн - сума договору, 26,660 млн - пеня).
Тоді Господарський суд Києва у січні 2023 року відкрив провадження по цій справі й арештував рахунки підприємства на зазначену суму. У лютому ухвалою Господарського суду міста Києва до участі у справі залучився Офіс Генерального прокурора.
Через декілька місяців Мінстерство оборони разом з органами прокуратури прийняли рішення подати позовну заяву про визнання недійсною з моменту укладення додаткової угоди до вищезазначеного договору.
Наголошується, що 1 вересня за результатами злагодженої роботи юридичної служби Міністерства оборони України та Офісу Генерального прокурора рішенням Господарського суду міста Києва позовні вимоги задоволено, додаткову угоду визнано недійсною.
Згідно з угодою Міноборони збирались придбати для Збройних Сил України неякісних продуктових наборів на суму 430 мільйонів гривень, але прокуратура попередила це. У пресслужбі повідомили, що прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора у суді довели незаконність положень додаткової угоди до договору про закупівлю продуктових наборів для військовослужбовців ЗСУ, укладеної Міністерством оборони України з комерційним товариством. Додається, що цією угодою засвідчено факт прийняття Міністерством оборони України неякісної продукції.
За активної принципової позиції прокурорів судом підтверджено, що укладення такої додаткової угоди до договору відбулось в порушення вимог діючого законодавства та суперечить інтересам держави.
Також 6 вересня розглядатиметься позов Міноборони до компанії щодо основного договору.
Міністерство оборони України не вперше потрапляє у фокус обговорень своїх закупівель. Так, наприклад, 10 серпня журналіст Юрій Ніколов з посиланням на джерела на митниці повідомив, що Міноборони закупило у турецької компанії 233 000 зимових курток за $20 мільйонів.
Проте коли куртки потрапили до України, їх ціна зросла втричі (З $142 000 до $421 000 (з $29 до $86 за одиницю). Окрім цього, Центр протидії корупції разом з виданням "Українська правда" виявили, що цими закупівлями займався племінник народного депутата Олександр Касай.
На це відреагував Міністр оборони України Олексій Резніков та скликав пресконференцію з приводу інформації журналістів про те, як нібито літні куртки стали зимовими. Він укотре наголосив, що розслідування неправдиве, і пояснив чому.
«Як мінімум, зимова форма відрізняється від літньої. Це можна подивитися. Поставлено було 180 тисяч одиниць. З яких 45 тисяч — знаходяться на складах. А 135 тисяч — у військовослужбовців ЗСУ. Це було зроблено минулого року, взимку. Відповідно, наші захисники та захисниці воювали в цій зимовій формі. Без жодних нарікань. Якби літня форма була вдягнена зимою, ми б точно про це дізналися — 140 тисяч людей про це б сказали», — заявив Міністр.